Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Mart 2014, Pazartesi 13:57

Nobel İlaç 50. yılında logosunu yeniledi

Nobel İlaç, 50’nci yılını kutladığı 2014 yılında logosunu yeniledi. Türkiye’de ve dünyada 50 yıldır insan sağlığını ve yaşam kalitesini artırmak üzere çalışan Nobel İlaç, 50’nci yıla özel bir kurumsal kimlik çalışması yaptı. Şirketin köklü geçmişinden ilham alan ve Türkiye’de doğan çok uluslu bir ilaç firması vizyonundan hareketle tasarlanan logo, yenilikçi yapıya vurgu yapıyor.

Yeni logoda ‘Türk rengi’ turkuaz dikkat çekiyor

Bugün 20 ülkede kendi şirket organizasyonuyla faaliyet gösteren ve 50’ye yakın ülkeye ihracat yapan Nobel İlaç, yeni logosunda Türk rengi anlamına gelen ve Fransızca yazılışıyla ‘turquoise’ olarak dünyanın kabul ettiği ‘turkuaz’ rengini tercih etti. Nobel İlaç’ın köklülüğünü simgeleyen mevcut logosu, 50’nci yıla özel olarak Nobel İlaç’ın Türkiye’de doğan çok uluslu bir firma olduğunun altını çizen turkuaz rengi ile kurumun canlı ve dinamik yapısını yansıtan bir tasarımla birleşti.

Nobel İlaç’ın 50’nci yıl sloganı ise başarıya ve uluslararası büyümeye odaklı geçmişinin bir başarı öyküsü olduğuna dikkat çeken ‘Nobelli Yıllar’ olarak belirlendi.

“İkinci 50 yıla büyük başarılarla giriyoruz”

Nobel İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ulusoy, 50’nci yıllarıyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Nobel İlaç 1964 yılında başladığı faaliyetlerini  bugün Türkiye’nin önde gelen ilaç şirketlerinden biri olarak sürdürüyor. Yurtdışı ihracat başarısı ve üretim tesisleri ile de çok uluslu bir Türk firması olarak sektörün önemli oyuncularından biri. 50. yılımızı kutladığımız 2014’e başarılı ihracat performansımızla başladık. Yıllardır dış ticaret açığı vermeyen bir firma olarak Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz ihracat, 2014 yılı hedeflerimiz için önemli bir itici güç oldu. Yüzde 100 Türk sermayeli uluslararası bir ilaç firması olarak her yıl önemli ihracat rakamlarına imza atıyoruz. İkinci 50 yılımıza da büyük başarılarla giriyoruz. Bu başarımızı bini yurt dışında olmak üzere bizimle birlikte çalışan 2 bin 300’den fazla çalışanımıza borçluyuz. 50’nci yılımızı kutladığımız 2014 yılında Türkiye ekonomisi için katma değer sağlamaya devam edeceğiz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“Setuksimab” kanserde ‘hedefe yönelik tedavi’ alternatif

Baş ve boyun kanserlerinin tedavisinde ‘hedefe yönelik tedavi’ alternatifi sunarak yaşam kalitesini arttırıyor, sağ kalım süresini uzatıyor. Ağız, burun ve...

Kapat