Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Nestlè'nin Pfizer Nutrition'ı satın alma süreci tamamlandı 3 Aralık 2012, Pazartesi 11:43

Nestlè’nin Pfizer Nutrition’ı satın alma süreci tamamlandı

Nestlè, düzenleyici kurumlarla ilgili sürecin pazarların çoğunda başarıyla sonuçlanmasının ardından, Pfizer Nutrition’ı satın alma işlemini 30 Kasım 2012 itibarıyla tamamladı. Böylece, yaklaşık 4.500 Pfizer Nutriton çalışanının Nestlé Nutrition’a katılacağı entegrasyon süreci de başlamış oldu.

Pfizer Nutrition’ın güçlü markaları ve ürün portföyü ile bulunduğu pazarlar, Nestlé’nin bebek beslenmesi alanındaki faaliyetlerini tamamlayacak. Pfizer Nutrition’ın satışlarının %85’i, nüfusu hızla artan gelişmekte olan pazarlarda gerçekleşiyordu. Nestlè gıda alanındaki küresel liderliğine eklediği bu yeni halka ile anne babalara, çocuklarının hayata sağlıklı bir başlangıç yapabilmeleri için gereken besleyici gıdaları sunan güvenilir bir kuruluş olma yeteneğini daha da artıracak.

Nestlè, satın alma işlemiyle ilgili düzenleyici kurumların onay sürecinin halen devam ettiği Kenya, Güney Afrika ve beş Latin Amerika ülkesiyle ilgili diğer stratejik alternatifleri gözden geçirmeye devam ediyor.

* Haberin fotoğrafı Nestlè’nin resmi Flickr hesabından alınmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pfizer çalışanlarından organ bağışı
Pfizer çalışanlarından organ bağışı

Pfizer çalışanları Kasım ayındaki Dünya Organ Bağışı Haftası kapsamında şirket içinde düzenlenen bir etkinlikle gönüllü organ bağışında bulundu.

Kapat