Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Şubat 2014, Çarşamba 14:17

Mustafa Nevzat’ta iki yeni atama

Mustafa Nevzat İlaç, İç Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü’ne Tolga Cumhur’u, Dış Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü’ne ise İnci Ayyıldız’ı getirdi.

Mustafa Nevzat İlaç,  İç Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü’ne Tolga Cumhur’u, Dış Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü’ne ise İnci Ayyıldız’ı atayarak sektörün güçlü ve deneyimli isimleriyle yoluna devam eden Mustafa Nevzat İlaç, global marka olma hedefi doğrultusunda ilerliyor.

TED Ankara Koleji’nin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezun olan Tolga Cumhur, Gazi Üniversitesi’nde Dış Ticaret konusunda yüksek lisans derecesi aldı. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında GlaxoWellcome İlaçları’nda yönetici adayı olarak başlayan Cumhur, finans bölümünde İç Denetçi ve Serbest Bölge Şube Müdürlüğü, satış pazarlama bölümünde ise Ürün Müdürü, Bölge Müdürü gibi farklı pozisyonlarda yöneticilik yaptı. 2006 yılında Roche Müstahzarları’na İş Birim Direktörü olarak geçiş yapan Cumhur, farklı tedavi alanlarında yürüttüğü İş Birimi Direktörlüğü görevi süresince önemli başarılara imza attı. Tolga Cumhur, Mustafa Nevzat İlaç’ta tüm yurtiçi ticari operasyonlar ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Mustafa Nevzat İlaç Dış Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevine atanan İnci Ayyıldız, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini tamamladıktan sonra aynı üniversitede Uluslararası İşletmecilik dalında uzmanlık derecesi alarak profesyonel iş hayatına 1991’de Glaxo’da Ürün Müdürü olarak başladı. Hayata geçirdiği çalışmalarla kısa sürede Astra Zeneca’ya transfer olan Ayyıldız, şirketin Uluslararası Klinik Araştırmalar Müdürü, Global Marka Müdürü, Medikal ve Pazarlama Müdürü gibi önemli pozisyonlarında görev aldıktan sonra, Passion4health’in Kurucu Ortağı oldu. 2008 yılında Abdi İbrahim’de Yeni Ürün Geliştirme Müdürlüğü’nü üstlenen, küresel ve gelişmekte olan pazarlarda büyüme, strateji geliştirme, iş geliştirme ve marka yönetimi konularında uzmanlığı bulunan Ayyıldız, 4 yıl Bilim İlaç’ta İş Geliştirme Direktörlüğü yaptı. İnci Ayyıldız son olarak Deva Holding’de İş Geliştirme ve İhracat Müdürü olarak görev aldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hekim ve hastanelere sahte rapor takibi

SGK, fazla sayıda "iş göremezlik" raporu düzenleyen hekimler ve hastanelerle bunları talep eden sigortalı ve işverenleri sıkı denetim altına alıyor...

Kapat