Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Nisan 2012, Perşembe 20:01

MSD Türkiye’ye yeni İK Direktörü

Dünyanın en büyük araştırmacı ilaç firmalarından biri olan ve 1992 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren MSD’nin yeni İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kaylan oldu. Yeni görevine Şubat 2012 itibariyle başlayan Kaylan, MSD’nin tüm insan kaynakları yönetimi süreçlerinden ve İK Departmanı’nın yönetiminden sorumlu olacak.

2003 yılında Schering-Plough İlaçları’nda kariyerine başlayan Kaylan, Nisan 2008’de Schering-Plough İlaçları’nda İnsan Kaynakları Müdürü oldu. Schering-Plough ile Organon’un birleşme sürecinde İK entegrasyon takımının liderliği görevini üstlenen Kaylan, 2009 yılında gerçekleşen MSD-Schering-Plough birleşmesinden sonra Mart 2009-Mayıs 2010 tarihleri arasında MSD Kenilworth, New Jersey ofisinde İK Müdürü olarak görev yaptı. Mayıs 2010 tarihinde MSD Türkiye’de İK İş Ortağı görevine atanan Kaylan, Şubat 2011’de EEMEA Bölgesi Yetenek Yönetimi Lideri görevini üstlendi. Burcu Kaylan son olarak da Şubat 2012 tarihinde MSD Türkiye İK Direktörü pozisyonuna atandı.

2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’ndeki Lisans Eğitimini tamamlayan Kaylan, daha sonra Marmara Üniversitesi’nde Örgütsel Davranış konusu üzerine Yüksek Lisans yaptı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeryüzü Doktorları ameliyatlar yapmak için Somali’de

Bir ay boyunca Mogadişu'da bulunacak ve Yeryüzü Doktorları Şifa Hastanesi'nde tedavi ve ameliyatlar gerçekleştirecek ekip, aynı zamanda Somalili personele de...

Kapat