Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Eylül 2013, Çarşamba 15:16

Mobil sağlık dünyasının gurusu David Doherty DHS 2013 zirvesi için İstanbul’ da

Türkiye’nin ilk Dijital Sağlık Zirvesi’ni gerçekleştiren PTMS (Pharma Tailor Made Services), alanında uzman toplam 43 konuşmacı ile akademisyenler, hekimler, hastane temsilcileri, ilaç sektörü, eczacılar, mobil operatörler, hizmet ajansları, uygulama ve yazılım firmalarını bir araya getirdi.  Dijital kanalların sağlık sektörüne entegrasyonu ve kullanımı ile ilgili soruların cevap bulduğu ve deneyimlerin paylaşıldığı vizyoner  organizasyon Digital Health Summit Turkey 2012, 200’den fazla katılımcı ile 1500’ün üzerinde sağlık profesyoneli ve hizmet sağlayıcı networküne ulaşma imkânı yakaladı.

Sektörün en yenilikçi zirvesi olma özelliğini taşıyan Digital Health Summit Turkey 2013, bu yılda bir ilki gerçekleştirerek, dijital kanalların günümüzde hızla öne çıkan bölümü olan “Mobil” kavramına odaklanıyor.

18-19 Eylül 2013 tarihinde ikincisi gerçekleştirilecek olan zirve, bu yıl daha geniş paydaş katılımı ile sağlık hizmeti veren kurumlar, ilaç şirketleri, mobil operatörler, geri ödeme kurumları, sağlık bilişimi alanında faaliyet gösteren firmalar, sağlık çalışanları,  akademisyenler, hastalar ve hasta derneklerini bir araya getiriyor.

Dijital uygulamaların ilaç ve sağlık sektörüne pazarlama alanında sağladığı kolaylıklar, sektörün başarı hikâyeleri, konunun hukuksal boyutu ve kamunun yaklaşımını da içeren çeşitli paneller ve interaktif oturumlar ile sağlık sektörünün her türlü dijital yaklaşımını tartışmaya açıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Gıda ürünlerine “Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi” geliyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıda ürünlerinde denetimi artıracak Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi’ni (ÜDTS) hayata geçirecek. Bu sistemle tüketici,...

Kapat