Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Mayıs 2014, Perşembe 11:05

MERS-CoV, kalp ve diyabet hastaları için daha tehlikeli

Corona virüs’ün sebep olduğu ağır solunum yolu hastalığına karşı kalp ve damar hastalıkları ve diyabeti olanların daha dikkatli olmaları gerektiği bildirildi.

İlk defa Suudi Arabistan’da ortaya çıkan yeni bir Corona virüs’ün sebep olduğu ağır solunum yolu hastalığına karşı kalp ve damar hastalıkları ve diyabeti olanların daha dikkatli olmaları gerektiği bildirildi. Henüz mekanizması tam çözülemediği için aşısı ve tedavisi de olmayan MERS-CoV’un her 100 kişiden 30’unda ölüme yol açtığı ifade edildi. Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Önder Ergönül, hastalığın grip benzeri belirtilerle ortaya çıktığını ancak bilinen bütün grip türlerinden daha öldürücü olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ergönül, umre veya hac için Suudi Arabistan’a gidecek olanların dikkatli olması gerektiğini vurguladı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sara nöbetlerine karşı hint keneviri yağı

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bazı aileler, ağır sara nöbetleri geçiren çocuklarına esrarın hammaddesi olan hint kenevirinden elde edilen yağı içiriyor. ABD'nin...

Kapat