Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Merck KGaA 15 Nisan 2014, Salı 10:44

Merck Serono’da yeni atama

Alman İlaç ve Kimya devi Merck’in İlaç birimi Merck Serono’nun Kıtalararası Bölge Danışmanlık Hizmetleri Direktörlüğü’ne Arnold Mock atanmıştır. Yeni görevinde, Mock, Ortadoğu, Afrika, Türkiye, Orta Asya, Rusya ve Kafkaslar‘dan oluşan Kıtalararası bölge içinde faaliyet gösteren ülkelerde iş ve yasal süreçlerin uyumlu bir şekilde işlemesi hakkında danışmanlık verecektir. Bu atama ile Arnold Mock, Merck Serono’nun Kıtalararası Bölge Merkezi olan İstanbul’a yerleşmiştir.

Daha önce Clifford Chance ve Bayer firmalarında avukat olarak görev yapmış olan Arnold Mock, 2013 yılından bu yana da Merck KGaA bünyesinde Kurumsal Hukuk Danışmanı olarak görevini sürdürmüştür. 8 yıllık iş deneyimine sahip olan Arnold Mock, İstanbul’da yerleşik olmak suretiyle Avrupa ve Kıtalararası Bölgesel Danışmanı Jens Eckhardt’a direkt bağlı çalışacaktır. Kendisi şu anda boş olan Merck Serono Kıtalararası Bölge Başkanlığı pozisyonu dolana kadar, Global Ticari Operasyonlar Başkanı Elçin Ergün’e fonksiyonel olarak rapor verecektir.

Arnold Mock, Bonn Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca, Oxford Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisans ve Paris’teki IEP Enstitüsü’nde (Sciences PO) Avrupa Siyaseti ve Uluslararası Hukuk alanlarında lisans eğitimi almıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK’ya rüşvetle reçete suçlaması

İngiliz ilaç devi GSK'nın, Polonya'da kendi ilaçlarını yazsınlar diye doktorlara rüşvet verdiği ortaya çıktı. 11 doktor hakkında suçlama yapıldı.  İngiliz...

Kapat