Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Temmuz 2013, Pazartesi 11:55

Tıp Fakültesi öğrencilerini almaya başlıyor

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 2013-2014 eğitim-öğretim dönemiyle birlikte 123 öğrenci alacağı bildirildi.

Araştırma ve uygulama faaliyetlerini üniversite hastanesinde (T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde) sürdürecek olan fakülte en az yüzde 30 İngilizce olarak planlanan tıp eğitiminde hazırlık sınıfı ile eğitime başlayacak.

Rektör Prof. Dr. Hamit Okur, “Düzenlediğimiz çeşitli arama konferansları, çalıştaylar ve toplantılarda ‘özgün, araştırmacı bir üniversite-hastane’ olabilmesi üzerine odaklanarak eğitim müfredatımızı belirledik. Diğer tıp fakültelerinden farklı olarak üniversitemiz, tıp tarihi ve tıp deontolojisine (etiğine) de önem veriyor. Bu dersleri de ekleyerek eğitim müfredatımızı oluşturduk. Üniversitemiz, bilgi aktarmayı değil, öğrenmeyi öğreten ve buna rehberlik eden aktif eğitim modelini önemsemektedir. İlk yıllarından itibaren pratik ve klinik uygulamalara ağırlık verecek fakültemiz, böylece öğrencilerimizin mesleki bilgi ve beceri kazanmalarını sağlayacak” dedi.

Samastı: “Göztepe Eğitim Araştırma Hastanemizin Tecrübeli Hocalarıyla Tıp Fakültemiz Çok İyi Yerlere Gelecek”

2013-2014 eğitim-öğretim dönemiyle birlikte Tıp Fakültemize öğrenci almanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mustafa Samastı, “Dinamik yöneticileri, tecrübeli öğretim üyeleri ve alt yapısı ile tıp fakültemiz, ulusal ve uluslararası alanda rekabet edebilen özgün nitelikleriyle tanınmış lider bir tıp fakültesi olacaktır. Bilimsel ve sosyal yönden nitelikli hekimler ve uzmanlar yetiştirmeyi amaçlayan fakültemiz aynı zamanda Türkiye’deki meslektaşlarına ve topluma da doğrudan katkıda bulunmayı hedeflemektedir” dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye dünyanın doktorunu eğitti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) sağlık yatırımları kapsamında, 26 ülkeden bin 419 doktora uzmanlık eğitimi verildi. TİKA'dan aldığı bilgiye...

Kapat