Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Ağustos 2014, Perşembe 10:18

Mark Zuckerberg ALS’ye böyle destek verdi

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg kendi hesabında Amyotrofik lateral skleroz (ALS) hastalığına dikkat çekmek için bir video paylaştı.

Zuckerberg videoda bir kova dolusu buzlu suyu başından aşağı döküyor. Bir hayır işi nedeniyle hazırlanan video ALS hastalarına yardımcı olan bir vakfa bağış toplama amacıyla hazırlanmış. Bu kampanyada ünlü insanlar ve politikacılar birbirlerini başlarından aşağı buzlu su dökmeye davet ediyorlar ve bu işi 24 saat içerisinde yapamayanlar vakfa bağışta bulunuyor ya da her ikisini de yapabiliyorlar.

Zuckerberg kendi başından aşağı buzlu su dökerken Bill Gates, Sheyl Sandberg ve Reed Hastings’i mücadeleye çağırmayı ihmal etmiyor.

Amyotrofik lateral skleroz (ALS) aynı zamanda motor nöron hastalığı olarak da anılan, merkezi sinir sisteminde omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybından ileri gelen bir hastalık.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Altınla kanser tedavisi yapıldı

İngiltere'de Cambridge Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada küçük altın parçalarının saldırgan beyin kanserlerinin tedavisini geliştirebileceği sonucuna varıldı. Yeni teknikte uzmanlar kemoterapi ilaçlarıyla...

Kapat