Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Mayıs 2011, Salı 12:36

L’Oréal’den genç bilim kadınlarına burs ödülü

L’Oréal Türkiye tarafından düzenlenen ve en saygın bilim kuruluşu Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından desteklenen "Genç Bilim Kadınlarını Destekleme Bursları" 2011 yılı ödülleri sahiplerini buldu. 6 genç bilim kadını yaptıkları araştırmalar ile L’Oréal Türkiye’den 15’şer bin dolar değerinde bir yıllık burs kazandı.

Ankara Üniversitesi’nden Dr. Seda Tığlı Aydın "göğüs kanseri", Boğaziçi Üniversitesi’nden Yardımcı Doç. Dr. Ayşe Başak Kayıtmazer "ilaç-yağ gibi kapsüllerin mikron boyutunda kapsüllere dönüştürülmesi", Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan "alzhemier ve parkinson", Koç Üniversitesi’nden Yardımcı Doç. Dr. Seda Keskin Avcı "hidrojen enerjisi", Koç Üniversitesi’nden Yardımcı Doç. Dr. Gül Ayşe İnce Dunn "beyin gelişimi" ve Yeditepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Gamze Torun Köse "sinir rejenerasyonu" araştırması ile ödüle değer görüldü.

Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları programı, L’Oréal Türkiye tarafından L’Oréal-Unesco ortaklığındaki, uluslararası "For Women In Science" programının bir uzantısı olarak uygulanıyor. Türkiye’de 2003 yıldan bu yana gerçekleştirilen program, bilimin yaygınlaşması ve bilimsel alandaki çalışmaları teşvik etmeyi amaçlıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MSD ve Hacettepe ortaklığında eğitim projesi: “İlaç Keşfi ve Geliştirilmesi”

Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi ile geçtiğimiz yıl "İlaç Keşfi ve Geliştirilmesi" konusunda dünya çapında...

Kapat