Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Mayıs 2011, Salı 19:12

Lilly Çalışanları Sosyal Hizmet Görevi İçin Dünyayı Dolaşıyor

Dünyanın en büyük on ilaç şirketi arasında yer alan Lilly, çalışanlarına yönelik yeni bir sosyal projeyi hayata geçiriyor. "Sınır Ötesindeki Kalpler" (Hearts Abroad) adını taşıyan program aracılığıyla, 2011 yılında 200 Lilly gönüllüsü, dünyanın yardıma muhtaç bölgelerinde 15 gün boyunca sosyal hizmet görevinde çalışacak.

"Sınır Ötesindeki Kalpler" Programını hayata geçirmek için uluslararası yardım kuruluşu "Cross-Cultural Solutions" (Kültürlerarası Çözümler) ile ortak çalışmalar yürütüldüğünü belirten Lilly Başkanı ve CEO’su Dr. John C. Lechleiter, Lilly’nin yenilikçilik ve yardımseverlik konusunda uzun yıllara dayanan bir geleneği olduğunu vurgulayarak, "Sınır Ötesindeki Kalpler Programımız bu iki tutkuyu birleştiriyor. İnsanlara yardım etme konusunda yeni, benzeri görülmemiş bir yaklaşım geliştiriyoruz. Bu program aslında sadece gelişmekte olan toplumlara değil, çalışanlarımıza ve Lilly’nin geleceğine de yapılmış bir yatırımdır" dedi.

52 ülkeden 1800’den fazla Lilly çalışanının başvurduğu "Sınır Ötesindeki Kalpler Programı"nın ilk yılında, 23 farklı bölgede sosyal hizmet görevine katılmak amacıyla 38 ülkeden 200 Lilly gönüllüsü seçildi.

Çalışanların sosyal hizmet görevlisi gibi görev alacağı dört temel alan olarak sağlık hizmetleri, bakım, eğitim ve toplumsal gelişim belirlendi. Sağlık hizmetleri alanında görev yapacak çalışanlar, farklı ülkelerdeki yerel sağlık uzmanlarına destek olma ve HIV/AIDS’den etkilenen insanlarla birlikte çalışma imkanı bulacaklar. Yaşlı, bebek, çocuk ve engellilere bakım desteği sağlayan projelere katılanlar ise huzurevlerinde, kreş ve anaokullarında hizmet verecekler.

Program kapsamında okullarda da çalışmalar yürütecek olan Lilly çalışanları, öğretmenlerin desteklenmesi ve çocuklara dil eğitimi konusunda eğitimcilere yardımcı olmaya çalışacaklar. Ayrıca toplumsal gelişimi destekleyen projeler aracılığıyla da profesyonel beceri ve deneyimlerin paylaşılmasına, kadınların güçlendirilmesine yönelik çalışmaların hayata geçirilmesine de yardımcı olacaklar.

Nisan ayından Aralık sonuna kadar sürecek olan program çerçevesinde 200 Lilly çalışanı, Hindistan, Tayland, Tanzanya, Rusya Brezilya, Gana, Çin, Guatemala Peru ve Kosta Rika’daki projelerde görev yapacak. Yaşadıkları deneyimleri Lilly’nin dünya çapında 40 bin çalışanıyla şirket içinde bu program için kurulan bloglar ve diğer iletişim kanalları aracılığıyla paylaşma imkanı bulacak olan Lilly elçileri, bu uygulama ile Lilly’nin günümüzde ve gelecekte insanların ihtiyaçlarını daha iyi nasıl karşılayabileceğine ilişkin fikir alışverişinde de bulunacaklar.

Konu ile ilgili detaylı bilgiye Connecting Hearts Abroad resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni klinik çalışma verileri iki ila beş yaşındaki çocuklarda Levemir kullanımını destekliyor

Novo Nordisk Pediatric Diabetes'te kısa zaman önce yayınlanan yeni klinik çalışma verilerinin, firmanın bazal insülin analogu olan Levemir®'in (insülin detemir),...

Kapat