Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Şubat 2014, Cuma 09:33

Kök hücre tedavisiyle ölümsüzlük iksiri çok yakında

Japon bilim insanları kök hücre tedavisinde yeni bir buluşa imza attılar. Kobe’de bulunan Riken Biyoloji ve Geliştirme Merkezi araştırma ekibi, kök hücrelerin hasta dokulara daha hızlı ve etkili nüfus etmesinin yolunu açıkladı. Eski metodun aksine, kan hücrelerinin seyreltilmiş asitle ayrılarak, 30 dakika içinde ihtiyaç duyulan alana yönlendirildiği teknik gelecek vaat ediyor.

Teknik yalnızca fareler üzerinde denendi ancak deneylerde istenilen organların büyümesi başarıyla izlendi. Euro News’in haberine göre; Japon bilim insanları yeni kök hücre teknolojisinin çok yakında şu ana kadar tanımlanamayan birçok tedaviye gebe olduğunu belirtiyor.

Kök Hücre Teknolojisi Araştırma Ekibi Lideri Haruko Obokata: “Bu hücreler embriyonik bir alan yaratacaklar. Gelecekte uzun zamandır hayalini kurduğumuz yaşlılığa çözüm bulabiliriz’‘ sözleriyle geleceği özetledi.

Kök hücre tedavisindeki bu yeni teknoloji ölümsüzlük iksirini keşfetmeye de az kaldığını gösteriyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yaraları 15 saniyede kapatan şırınga geliştirildi

ABD ordusu savaşta asker ölümlerini azaltmak için müthiş bir buluşa imza attı. Yaranın üzerine enjekte edilen ilaç kanamayı anında durduruyor...

Kapat