Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Temmuz 2012, Cuma 17:09

Koç Üniversitesi’nden “Sağlık Bilimlerinde Araştırma Yöntemleri” kursu

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin işbirliğiyle ilki 2010 yılında düzenlenen, “Sağlık Bilimlerinde Araştırma Yöntemleri” konulu kursun üçüncüsü, 9-13 Temmuz 2012 tarihleri arasında Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Ulusal ve uluslararası araştırma ağlarını geliştirmek ve uzun vadede sağlık bilimlerinde gelişmiş araştırma merkezlerinin yapılanmasına yardımcı olmak amacıyla organize edilen yaz okulunda Koç Üniversitesi, Harvard Üniversitesi ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün eğitmenleri tarafından 30 kursiyere eğitim verilecek.

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Ruacan yürüttükleri kursla ilgili şunları söyledi: “Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi ile kurduğumuz işbirliği, uluslararası bir köprü olma ve tıp uzmanlarına değer katma açısından büyük bir önem taşıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen bu kurs sadece sunduğu eğitimle değil, yarattığı uluslararası işbirliği ile de katılımcılara benzersiz fırsatlar sunuyor. Daha önce kursa katılanlardan Harvard Üniversitesi’nde çalışmaya başlayanlar oldu.”

Koç Üniversitesi'nden 'Sağlık Bilimlerinde Araştırma Yöntemleri' kursu

Kurs programında, temel istatistiksel ve epidemiyolojik kavramlar, veri toplama ve yönetimi, uygun istatistiksel yöntem seçimi, bilimsel yayın yöntemleri, araştırmada uluslararası işbirliği oluşturulması, halk sağlığı alanlarında araştırma metodolojisi gibi konular incelenecek. Eğitimler, Kuzey Florida Üniversitesi’nden Devrim Bilgili, Royal Brompton and Harefield NHS Foundation Trust’dan Güliz Erdem, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Önder Ergönül, İhsan Solaroğlu ve Şevket Ruacan, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’ndan Güssun Güneş, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi’nden Ayşe Kavak, Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Çocuk Hastanesi’nden Kerim Münir, Koç Üniversitesi İngilizce Dil Merkezi’nden Frederick Reece, Erasmus Üniversitesi’nden Henning Tiemeier, Columbia Üniversitesi’nden Handan Titiz, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden Mehmet Güllüoğlu, Hacettepe Tıp Fakültesi’nden Anıl Dolgun, Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı ve Tıp Fakültesi’nden Laramie Duncan ve Koç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden İskender Yılgör tarafından verilecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Memorial Sağlık Grubu tüm Türkiye’ye “Medstar” ile ulaşacak

Memorial Sağlık Grubu, SGK anlaşmalı hastaneler zincirinin ilk halkası "Medstar"ı Antalya'da hayata geçirdi.

Kapat