Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Haziran 2013, Salı 10:24

Kırmızı et yemek, yüksek diyabet riskini artırıyor

Yapılan yeni bir araştırmaya göre; günlük olarak hamburger ve diğer kırmızı et tüketilmesiyle yüksek diyabet riski arasında bağlantı bulundu. Fazla kırmızı et yemenin yüksek diyabet riskini artırdığı belirtildi.

Singapur Ulusal Üniversitesi’nde Profesör An Pan Reuters’a verdiği açıklamada; insanları kırmızı et yemeyi azaltmaları konusunda teşvik etmenin yeterli olduğunu ve daha sonra tüketimi azaltmanın yolları hakkında düşünmek gerektiğini söylüyor.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin verilerine göre Amerika’da yaklaşık 26 milyon şeker hastası bulunuyor ve bu vakaların yüzde 90-95’i hastalığın 2.tipi olduğu belirtiliyor.

Profesör An Pan ve ekibi, araştırma için 12 ila 16 yıl arasında 149.000 ABD’li kadın ve erkekler üzerinde bir araştırma yaptı. Her dört yılda bir katılımcılara günde ne kadar kırmızı et yedikleri soruldu. Çalışmanun sonunda 7.540 vakada en az 2 diyabet hastası rapor edildi.

Araştırmaya katılan 41,236 kişi arasında 1.758  kişinin günlük olarak yedikleri kırmızı et miktarının değişmediği gözlendi.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MERS virüsü dört can aldı

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada, SARS benzeri bir coronavirüs olan MERS'den dört kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakanlık, dört ölümün...

Kapat