Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Şubat 2012, Perşembe 18:09

Kifidis’den diyabetlilere özel ayakkabı

Dikişsiz iç alan yapısıyla ayağa baskı ve tahriş yapmayan Kifidis Pinoso’s Diyabet Ayakkabısı kuzu derisi sayesinde ikiye katlanacak kadar esneklik sağlarken ayağa nefes aldıran yapısıyla koku ve terlemeye engel oluyor.

Kifidis tarafından yapılan ürün duyurusunda ayakkabının, ayak üzerinde baskı oluşturmadan maksimum konfor ve uyum sunduğu belirtiliyor. Firma, ürünün iç tabanındaki viskolateks dokusu ile her adımda, kompresyon ve dekompresyon ile hava akışı sağlarken yastık etkisi sayesinde her adımda ortaya çıkan enerjiyi emerek yürüyüş konforunu daha da artırdığını ifade ediyor. Kifidis’e göre, sterilize edilmiş tabanlığıyla mantar ve bakteri oluşumunu da engelleyen ayakkabıyı; ekstra-geniş kalıp, anatomik ve ortopedik tabanlıklarla kullanmak da mümkün.

Kifidis, Pinoso’s Diyabet Ayakkabısı’nın, tüm özellikleriyle kan dolaşımı rahatlatarak diyabetin neden olduğu dolaşım sorunlarına karşı olumlu bir etki gösterdiğine dikkat çekiyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bahadır Ekinci, Actavis Metabolizma Grubu Ürün Müdürü olarak atandı

Şubat 2012'de Metabolizma Grubu Ürün Müdürü olarak Actavis'e katılan Ekinci, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Kapat