Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

29 Mart 2011, Salı 16:23

Kemik Okulu Projesi’nin başarısı uluslararası yankı uyandırdı

Dünyada yaklaşık 200 milyon kadını etkisi altına alan kemik erimesi konusunda Çukurovalı kadınları bilinçlendirmek için geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “5000 Kadına Kemik Okulu Projes”nin başarısı övgü toplamaya devam ediyor. Proje 2001 yılıyla birlikte Konya ve Hatay illerinde yürütülmeye başlandı ve önümüzdeki günlerde Isparta ve Bolu da projeye dahil olan iller arasına katılacak.

Uygulandığı illerde kadınların kemik sağlığı ve kemik erimesi konusunda bilinçlenmesini sağlayan projenin Türkiye genelindeki başarısını takip eden Global Kemik Ürünleri Bölümü, MSD Türkiye Marka ve Müşteri Yöneticisi Simtel Yüce’ye hasta eğitim ve tarama programının geliştirme ve uygulama sürecinde sergilediği liderlik yaklaşımı için Üstün Başarı Ödülü verdi.

Projenin önümüzdeki dönemde farklı ülkelerde de uygulamaya sokulacağını söyleyen Yüce, “5000 Kadına Kemik Okulu Projesi Türkiye’deki başarısı ile MSD Global Kemik Ürünleri Bölümü’ne teşhis ve tedavi projeleri için küresel rehberliğin gelişmesinde örnek oldu. Projenin başarısının ülke dışında da değer kazanması ve örnek alınması bizim için çok önemli” diye konuştu.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Fresenius’tan kurumsal sosyal sorumluluk zinciri

Türkiye çapında işlettiği 45 klinikte 5 bin 500 hemodiyaliz hastasına hizmet sunan Diyaliz hizmetlerinde dünyanın öncü markası Fresenius Medical Care...

Kapat