Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Kasım 2013, Perşembe 09:37

Kamu hastanelerinde yönetici enflasyonu yaşanıyor

Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Bülent Nazım Yılmaz, Kamu Hastane Birlikleri uygulamasının başlamasıyla birlikte birlik ve bağlı hastanelerde adeta yönetici bolluğu yaşandığını savundu.

2 Kasım tarihinde tüm devlet hastanelerinin kapatılıp kamu hastane birliklerine dönüştürüldüğünü hatırlatan Dr. Yılmaz, o günden bu yana sağlık hizmetinin veriliş biçiminde çok önemli değişimler olmasa da yönetimsel anlamda çok önemli değişimlerin söz konusu olduğunu öne sürdü.

Artık bu hastanelerin vatandaşın, halkın hastanesi olarak kabul edilmediğini iddia eden Dr. Bülent Nazım Yılmaz, “Bu hastaneler bir şirket olarak kabul edilmekte ve bu anlayış doğrultusunda yönetilmektedirler. Kuşkusuz bu değişim, hekimler ve halkımız açısından bir hak kaybıdır” diye konuştu.

Ayrıca Kamu Hastane Birlikleri uygulamasının başlamasıyla birlikte bu birlik ve bağlı hastanelerde adeta yönetici bolluğu yaşandığını savunan Yılmaz, “Yöneticilerin bolluğunun yanı sıra yönetim kadrolarına atamada hiçbir liyakatın aranmaması, bu kurumları şimdiden sorunlu hale getirmiştir” dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kornea bağışına yeni düzenleme

Sağlık Bakanlığı, organ bağışının artırılmasında önemli bir adım olacak düzenleme getirmeye hazırlanıyor. TBMM gündemindeki tasarı yasalaşırsa, hayatını kaybeden bir kişinin...

Kapat