Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Mayıs 2011, Cuma 17:02

Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi

Mehtap Mutfak Eşyaları, eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında Kocaeli Kartepe’de Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katılımı ile sağlık meslek lisesi müfredatına uygun olarak hazırlanan ilk özel proje olan Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi. Sağlık Meslek Lisesi müfredatına uygun hazırlanan ilk proje olan Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nde 16 derslik, biyoloji laboratuarı, fen laboratuarı, hemşirelik teknik atölyesi, anestezi ve reanimasyon teknik atölyesi, anatomi atölyesi, beden eğitimi salonu, çok amaçlı salon, 2 adet revir, kütüphane, acil sağlık hizmetleri, acil tıp teknisyenliği olmak üzere 5 adet atölye bulunacak.

Eğitim sektöründeki teknolojik gelişmeler yakından izlenerek 7000 Metrekare alan üzerine inşa edilecek ve yapımı 2012 yılında bitecek olan Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nde 500 öğrencinin eğitim görmesi hedefleniyor.

Mehtap Mutfak - Kamer Öncel Sağlık Lisesi açılışı

Törende bir konuşma yapan Mehtap Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öncel;

"Sosyal sorumluluk anlayışımız gereği ‘Eğitime %100 Destek Kampanyası’ kapsamında Mehtap Mutfak Eşyaları olarak yapımını üstlendiğimiz okulumuzun temelini atmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bütün çalışanlarımızın alın terinin, emeğinin ortak ürünü olan bu okulu, bizleri bugünlere getiren ve bu güzide eğitim yuvasına ismini verdiğimiz annem Kamer Öncel nezdinde, bütün mesai arkadaşlarıma ve bütün annelerimize ithaf ediyoruz"

dedi.

Sanayi Ticaret Bakanı Nihat Ergün ise Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında inşa edilen Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nin bölgedeki gençler için büyük bir fırsat olacağını ve sağlık eğitimine, insana verilen değerin çok güzel geri dönüşlerinin olacağını belirtti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Niasin kullanımının kardiyolojik riskleri azaltmadığının belirlendiği AIM-HIGH sonlandı

NIH, statin grubu ilaçlarla birlikte gecikmeli-salınım ile alınan yüksek dozda niasin'in kardiyolojik problemlerin giderilmesi açısından tek başına statin kullanımına oranla...

Kapat