Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Şubat 2014, Çarşamba 12:03

Kalp atışları artık cepte

Samsung Galaxy S5, Barselona’da vitrine çıktı. Kalp ritmini ölçen sensörü, 5.1 inçlik ekranı, suya ve toza dayanıklı tasarımıyla yeni telefon nisanda satışta.

Samsung, Apple iPhone’un en büyük rakibi Galaxy S5’i Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress 2014 – MWC 2014) kutusundan çıkardı. Galaxy S5 suya ve toza dayanıklı, hızlı kamera özellikleri ve akıllı bilekliğiyle de anlık sağlık verilerini takip etmeyi sağlıyor. Cihaz, 5.1 inçlik Super Amoled Full HD ekranıyla dikkat çekiyor. Akıllı güç tüketimine sahip Galaxy S5, 10 saat Web tarayıcı ve 12 saat video izleme olanağı sunuyor. 0.3 saniyede hızlı netleme yapan yeni kamera 16 megapikselle geliyor. Sabah’a konuşan Samsung Mobile CEO ve Başkanı Samsung JK Shin, şimdiye kadar 200 milyon Galaxy mobil cihazın kullanıcıya ulaştığını belirtti.

PARMAK İZİYLE VERİ SAKLAMA 

Hızlı kablosuz bağlantı, Web’de gezinme ve veri indirme olanağı sağlayan telefon suya, toza dayanıklılık özelliğiyle doğa yürüyüşleri yapanlara yarayacak. Pil ömrünü uzatmak için ‘Ultra Power Saving Mode’a (pil uzatma tuşu) tıkladığınızda sadece konuşma ve kısa mesaj özelliğinin kullanılmasına izin veriyor. Böylece bekleme süresi oldukça uzuyor. Önemli bir telefon beklediğinizde pil sizi yarı yolda bırakmıyor. Parmak izi özelliğiyse telefonda kişisel verilerin saklanmasını sağlıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Adenosin ilaçlar hakkında doktor bilgilendirme mektubu

Adenosin etkin maddesini içeren ilaçların kullanımı ile seyrek görülen ciddi kalp krizi ve ölüm riski hakkında doktor bilgilendirme mektubu. Ruhsatlı...

Kapat