Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Sanofi Türkiye'ye yeni Ülke Başkanı 13 Mayıs 2013, Pazartesi 12:03

KAGİDER ve Sanofi geleceğin kadın liderlerini arıyor

KAGİDER ve Sanofi Türkiye, genç kadınların yeteneklerini geliştirerek geleceğin liderleri olmalarına katkı sunmak amacıyla 2010’dan bu yana “Geleceğin Kadın Liderleri” projesini yürütüyor. Projenin dördüncü dönem eğitimlerine katılım için başvurular alınmaya başlandığı bildirildi.

Geleceğin Kadın Liderleri projesinin hedefi genç kadınların iş gücüne katılım süreçlerini kolaylaştırarak, onların toplum ve iş hayatındaki hedeflerine ulaşmalarını desteklemek. Proje kapsamında, katılımcıların profesyonel iletişim ağlarının genişletilmesi, teknik eğitimlerinin yanı sıra işgücüne katılımlarının sağlanması ve sosyal duyarlılıklarının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Üniversite son sınıf öğrencisi veya yeni mezun, 20-25 yaş arası genç kadınların katılımına açık olan proje kapsamında düzenlenen dört günlük eğitimlerde, genç kadınlara CV yazma, iş aramada teknolojinin kullanımı, mülakat simülasyonları gibi işe alım sürecinde çok faydalı olacak pratik bilgiler veriliyor. Bunların yanı sıra hedef belirleme, iş ahlakı, etkin iletişim, kariyer planlaması gibi iş hayatlarına yön verecek dersleri de içeren bir eğitimden geçiyorlar. Ayrıca katılımcılar; bankacılık, sağlık, telekomünikasyon, reklamcılık, hızlı tüketim gibi farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını da yakalayabiliyorlar.

Eğitimlerin ardından sertifikalarını alacak olan genç kadınlara, iş arama süreçlerinde 6 ay boyunca KAGİDER ve Sanofi Türkiye tarafından mentorluk desteği verilecek. Son iki yıl içerisinde 117 genç kadın sertifika aldı ve halen 61 kadın KAGİDER’den mentorluk almaya devam ediyor.

Projeye dahil olmak isteyen genç kadınlar, 31 Temmuz 2013 tarihine kadar www.geleceginkadinliderleri.org adresindeki başvuru formunu doldurabilirler. Projeyle ilgili etkinliklerden haberdar olmak ve gelişmeleri takip etmek için  www.facebook.com/GeleceginKadinLiderleri ve twitter.com/GKL_Projesi adresleri ziyaret edilebilir.

Geleceğin Kadın Liderleri, 2012 Communitas Ödülleri’nin sahibi oldu

Faaliyet gösterdiği ülkelerde kadınların iş gücüne katılımına özel önem veren Sanofi Grubu, Türkiye’de KAGİDER işbirliğiyle yürüttüğü “Geleceğin Kadın Liderleri” projesi ile ödüle layık görüldü. Sanofi Türkiye, Geleceğin Kadın Liderleri projesiyle 2012’de en prestijli uluslararası ödüllerden Communitas Ödülleri’nin sahibi oldu. Kaynaklarını içinde yaşadığı toplumun yararı için kullanan kişi ya da kurumlara verilen Uluslararası Communitas Ödülleri kapsamında, Sanofi Türkiye “Gönüllü Proje Sponsorluğu” dalında ödüle layık görüldü.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Actavis İlaç
Actavis’e yeni iş birimi müdürü

Actavis Türkiye Sağlıklı Yaşam Ürünleri İş Birimi Müdürü olarak atanan Atakan Özdemir'in, Actavis Türkiye’nin sağlıklı yaşam ürünlerinin satış ve pazarlamasından...

Kapat