Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Nisan 2012, Çarşamba 20:47

Joslin Bilim Akademi, Bilim İlaç’ın desteğiyle Antalya’da gerçekleşti

Bilim İlaç‘ın destekleriyle düzenlenen Joslin Bilim Akademi, Eventa Kongre organizasyonuyla Antalya Hillside Hotel’de 140 hekimin katılımıyla gerçekleşti.

Prof. Dr. Mustafa Kutlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantının ilk konuşmacısı Prof. Dr. Osama Hamdy Tip 2 diyabetin patofizyolojisi üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Kutlu’nun “Tip 2 Diyabette İnsülün Direncini Hedeflemek” başlıklı konuşmasıyla toplantının sabahki bölümü sona erdi.

Öğleden sonra Prof. Dr. Jason Gaglia’nın “Tip 2 Diyabette Tedavi Yaklaşımları: Glisemik Kontrolün Ötesinde” ve Prof. Dr. Rüştü Serter’in “Tedavi Algoritmaları: Türkiye İçin Pratik Uygulamalar” başlıklı sunumlarının ardından toplantı tüm katılımcıların katıldığı panel tartışmasıyla sona erdi.

Türkiye’nin tüm illerinden dâhiliye uzmanı ve endokrinologların katıldığı toplantı hekimlerin büyük beğenisiyle karşılandı. Toplantı sonunda katılımcı hekimler bu toplantının her yıl yapılması yolunda taleplerini dile getirdi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis’in sıtma ile savaş programında üretilen ilacı 100 milyonuncu hastaya ulaştı

Novartis tarafından P. falciparum sıtmasıyla mücadele eden çocuklar için geliştirilen Coartem'de (artemeter-lumefantrin) yüz milyon rakamına ulaşıldı.

Kapat