Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Şubat 2014, Salı 13:48

Janssen Türkiye, 2014 yılını “Hastaların Hayatına Katacağı Değer Yılı” ilan etti

Johnson & Johnson’ın ilaç grubu Janssen, Türkiye’de 15. yılını kutluyor.  ABD, Avrupa ve Japonya’da,  en hızlı büyüyen ilaç şirketinden biri olan Johnson & Johnson’ın ilaç grubu Janssen, 2017 yılına kadar global olarak 10’un üstünde yeni ürün ve 25’in üstünde önemli ürün çeşitleme başvurusu yapmayı planladığını duyurdu.

Takip ettiği inovasyon modeli ile Johnson & Johnson’ın ilaç grubu Janssen, son dört yılda 11 yeni ürün lansmanı yaparak verimliliğini iki katına çıkardı. Benimsenen inovatif yaklaşım, Janssen İlaç Şirketleri’nin İmmünoloji, Merkezi Sinir Sistemi, Bulaşıcı Hastalıklar ve Aşılar, Kardiyovasküler ve Metabolizma Hastalıkları ile Onkoloji ve Hematoloji alanlarında yenilikçi ürünlerden oluşan, canlı bir portföye sahip olmasını sağladı.

Forbes Online tarafından yapılan araştırmada En Verimli İlaç Şirketi seçilen Janssen, bu gücünü yaptığı ciddi ArGe yatırımlarından alıyor. Janssen Türkiye Genel Müdürü Asgar Rangoonwala ArGe yatırımları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Janssen’in global olarak 5,3 milyar dolarlık bir AR-GE yatırımı var. Janssen olarak, bunu diğer şirketlerden biraz farklı yapıyoruz. Çünkü sadece kendi araştırmalarımıza odaklanmıyoruz, yüzlerce üniversite ile iş birliği yaparak çalışıyoruz. Araştırma enstitüleriyle bir aradayız. Bugün dünyada Şanghay, Londra, San Francisco ve Boston’da olmak üzere dört inovasyon merkezimiz var. Bu merkezlerin sorumluluğu mevcut gelişimleri erken evrede yakalamak. Erken faz ürünlerini yalnız kendimiz değil, üniversiteler, araştırma enstitüleri ve biyoteknolojik şirketleri ile beraber geliştirmek için sürekli araştırma halindeyiz. Klinik gelişim açısından Türkiye’de ürün geliştirmek, araştırma yapmak için önemli yatırımlarımız -son beş yılda 15 milyon dolarlık- var, devamı da gelecek.

Daha sağlıklı Türkiye için yenilikçi çözümleri birlikte geliştiriyoruz’ vizyonu ile sağlık alanında hastaların hayatına değer katmayı, birincil misyonumuz olarak görüyoruz.  İnsana dokunan böylesi önemli bir sektörün çalışanları olarak 2014 yılını paydaşlarımızla iş birliğine odaklanarak “Hastaların Hayatına Katacağımız Değer Yılı” ilan ettik. Bu yolculukta attığımız her adımda, faaliyet gösterdiğimiz tüm tedavi alanlarımızda, doğru soruları sorup hastaların iyiliği için doğru yanıtları arayacağız.  Böylece, yenilikçi tedaviler sunmanın yanı sıra, toplum sağlığını paydaşlarımızla birlikte daha da ileriye götürebileceğimize inanıyoruz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kabazitaksel içeren ürünler hakkında doktor bilgilendirme mektubu

Türk Eczacıları Birliği'ne T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan gelen 07.01.2014 tarihli ve 1843 sayılı yazı ile, Bakanlık...

Kapat