Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Ağustos 2011, Çarşamba 19:51

İstanbul Üniversitesi’nden engelli çocuklara ve ailelerine yönelik rehber kitap

Prof. Dr. Gülbin Gökçay’ın koordinatörlüğünde İÜ Çocuk Sağlığı Enstitüsü Gelişim Nörolojisi Yüksek Lisans Öğrencileri Fatma Nur Boylu, Büşra Kepenek, Pınar Kütük ve Deniz Tuncer tarafından gerçekleştirilen çalışma, engelli çocuk ve ailelerini, kendilerine sağlanan olanaklar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

İstanbul Üniversitesi’nce yayınlanan basın duyurusunda “Engelli vatandaşlarımız için yapılan yardımlar ve hizmetler farklı kurumlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu hizmet ve yardımlar hakkında doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak çoğu zamanda mümkün olmamaktadır. Bu yüzden pek çok engelli ailesi, kendilerine sunulan haklardan yeterince haberdar olamamakta, nereye nasıl başvuracaklarını bilememektedirler. Söz konusu bu kitap, engelli ailelerin bu ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmıştır” ifadesine yer verildi.

Duyuruda ayrıca, kitap hazırlanırken çeşitli kanun ve yönetmeliklerin incelendiği, ilgili kurum ve kuruluşlarda görevli kişilerle görüşülerek konu ile ilgili uluslararası uygulamaların göz önünde bulundurulduğu belirtildi.

Kitapta vergiler, maddi yardımlar, eğitim yardımları, sosyal güvenceler hakkında detaylı bilgiler veriliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ayşe Çetinel Sapmaz görevine geri döndü

Bir süredir doğum izninde olan Janssen Genel Müdürü Ayşe Çetinel Sapmaz, görevine geri döndü.

Kapat