Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Haziran 2011, Cuma 14:27

İstanbul Tabip Odası “Muayenehaneme Dokunma” kampanyası için Taksim’e yürüyecek

Resmi internet sitesi üzerinde yayınlanan açıklamaya göre oda üyeleri, 26 Haziran Pazar günü 09:30-12:00 saatleri arasında Taxim Hill Otel’de düzenlenecek panel-forum sonrasında saat 13:00’te Tünel’den Taksim Meydanı’na yürüyecekler.

Açıklamada, 3 Ağustos 2010 tarihinde yayınlanan “Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile muayenehanelerin açılma koşullarına bir dizi olumsuz kural getirildiğine dikkat çekildi. Mevcut yasal, ruhsatlı durumda bulunan muayenehanelerin de bu koşullara bir yıllık süre içerisinde uyum sağlaması istendiğinin belirtildiği açıklamada; 4 Ağustos 2011 tarihinde İstanbul’da ve tüm yurtta yasal, ruhsatlı ve izinli tüm muayenehanelerin yönetmelikle zorlanan fiziki koşulları yerine getiremediğinden dolayı kapatılma durumu ile karşı karşıya kalacağı vurgulandı.

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. M. Taner Gören açıklamada;

“Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın toplum sağlığına, hekimlik mesleğine ve biz hekimlere verdiği zararlara dur demek gerekiyor. Muayenehane hekimliğinin mesleki hakkımız olduğunun ve bundan asla vazgeçmeyeceğimizin siyasi iktidarlarca ve toplum tarafından bilinmesi için yürüttüğümüz bu mücadeleye tüm hekimlerin katılması, destek vermesi gerekiyor”

ifadesini kullandı.

“Muayenehaneme Dokunma” kampanyası ile ilgili detaylı bilgiye kampanya için hazırlanan internet sitesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz: muayenehanemedokunma.org


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA, vareniklin’in kardiyovasküler problemli kişilerde kullanımına ilişkin bir uyarı yayınladı

Sigara bıraktırma tedavisinde kullanılan vareniklin'in, aralarında kalp krizinin de yer aldığı, bir takım kardiyovasküler yan etkinin ortaya çıkma riskini artırabileceği...

Kapat