Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

11 Mayıs 2011, Çarşamba 18:39

Istanbul Eczacı Odası Eczacılar Günü’nde yürüyüş ve panel düzenliyor

İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamaya göre Türkiye’de bilimsel eczacılık eğitiminin başlangıcının 172. yıldönümünün kutlanacağı 14 Mayıs Eczacılık Günü’nde eczacılar beyaz önlükleriyle Taksim’de olacaklar.

Sağlıkta Dönüşüm Programına, marketlerde ve internette ilaç satışına, ilaç reklamının serbest bırakılmasına, SGK’nın dayatmalarına, meslek örgütlerini işlevsiz hale getirme çabalarına karşı seslerini duyurmak için 14 Mayıs Cumartesi günü saat 11.30’da Tünel’de buluşan eczacılar Taksim’e yürüyecekler. Burada yapılacak basın açıklamasının ardından servislerle Haliç Kongre Merkezi’ndeki panele gidilecek.

"TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin yeni dönemde ilaç ve eczacılık politikalarına bakışı" konulu panel saat 14.00’te Haliç Kongre Merkezi Galata Salonu’nda başlayacak. Moderatörlüğünü gazeteci Mehmet Ali Birand’ın yapacağı panelde, AKP İstanbul Milletvekili Ecz. Mehmet Domaç, CHP Manisa Milletvekili Adayı Ecz. Özgür Özel, MHP İstanbul İl Başkan Yrd. Ecz. Fahri Yağlı, BDP’nin desteklediği Bağımsız Muş Milletvekili Adayı Ecz. Demir Çelik, İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. A. Semih Güngör konuşmacı olacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA ve USP ilaç kalite standartlarını modernize etmek için ilişkilerini güçlendiriyor

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) ile US Pharmacopeia (USP) arasında kalite standartlarının modernize edilmesi için bir araştırma ve geliştirme...

Kapat