Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Mayıs 2012, Pazartesi 19:34

İstanbul, 24. Avrupa Kadın Hastalıkları ve Doğum Kongresi’ne ev sahipliği yapacak

Estonya’nın başkenti Tallinn’de yapılmakta olan 22. Avrupa Kadın Hastalıkları ve Doğum Kongresi kapsamında toplanan EBCOG (European Board and College of Obstetrics & Gynecology) Yönetim Kurulu ve Üst Konseyi toplantısında, çekişmeli bir oylamadan sonra diğer aday ülkeleri geride bırakan İstanbul, birinci turda 24. EBCOG Kongresine ev sahipliği yapma hakkını kazandı. Avrupa da yapılmakta olan en büyük organizasyonlardan biri olan bu kongrenin 2016 yılında ülkemizde düzenlenecek olması, Türk Kadın Hastalıkları ve Doğum camiasında sevinçle karşılandı.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Yönetim Kurulu Üyesi ve EBCOG Konsey üyesi Prof. Dr. Ali Baloğlu yaklaşık on yıldır verilen emeklerinin boşa çıkmadığını ve oylama sırasında TJOD’ un nezdinde ülkemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Biliminin gelmiş olduğu saygın ve güvenilir konumunun çok anlamlı olduğunu vurguladı. Tüm Avrupa Birliği ülkelerindeki Kadın Hastalıkları ve Doğum Eğitimini mesleki ve bilimsel olarak düzenlemekten sorumlu olan EBCOG da yıllardır son derece etkin ve aktif rolümüz olduğunu belirten Prof. Dr. Baloğlu, ülkemizde böyle bir kongrenin yapılacak olmasının birçok açıdan önemli olduğunu belirtti.

TJOD tarafından yayımlanan duyuruda, bu büyük organizasyonu ekip çalışması ile başarılı ve verimli bir süreç içerisinde yapacağı, uluslararası platformlarda daha ileri hedeflere ulaşmak için yoğun çalışmalara durmadan devam edileceği vurgulandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK gönüllüsünün katkıları ile Gana’da “Çevrimiçi Öğrenci Kulübü” kuruldu

GSK Türkiye Ürün Müdürü Esra Yazıcı, Ekim 2011-Mart 2012 arasında, Afrika ülkelerinden Gana'ya giderek MCI (Millenium Cities Inıtiative) örgütünün "Okuldan...

Kapat