Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Mayıs 2011, Pazartesi 14:05

İPKB’den Ümraniye’ye kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi

İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında; Ümraniye’ye 208’i çocuk, 127’si kadın olmak üzere 335 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yapıyor.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesine mevcut hastanenin işleyişini kesintiye uğratmadan yapılacak Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, yaklaşık 100 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Mevcut Hastane ile bağlantı yer üstünde peyzaj destekli yaya dolaşım alanları ile sağlanacak. Yeni hastanede ayrıca 3 katlı, 505 araç kapasiteli bir yer altı otoparkına sahip olacak.

Hastanenin hasta odaları yaklaşık 30 metrekare ve yüzde 75 tek, yüzde 25 çift kişilik olarak düşünülmüş. Tek kişilik odaların ihtiyaç halinde çift kişilik olarak kullanılmasına uygun altyapıda inşaa edilecek olan hastanenin gerek duyulduğunda toplam kapasitesinin 484 yatağa ulaşabilmesi planlanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
ABD’li bilim adamlarına göre FDA tarafından onaylanan ilaçların karşılaştırmalı verileri bulunmuyor

ABD'li bir grup bilim adamının The Journal of American Medical Association adlı dergide yayınlanan çalışmasına göre, yeni ilaçların üçte birinin...

Kapat