Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Ocak 2012, Salı 12:58

İLKO, Anadolu’da yapılan en büyük yatırımla ilaç sanayindeki yerini aldı

Sektörde elli yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren Öncel ailesinin bilgi birikimiyle kurulan İLKO, tüm yapılanma sürecini tamamlayarak faaliyetlerine başladı.

İlaç sanayinde etkin olabilmek için farklı ürün geliştirmek ve yüksek kapasiteli üretim yapabilmek bilinci ile hareket eden İLKO, ilk adım olarak Ankara Hacettepe Üniversitesi Teknokent’te Ar-Ge merkezini kurdu ve uzman kadrosu 2009 yılında Ar-Ge çalışmalarına başladı. Kısa bir süre önce de, Konya’da 250.000 m2 arazi üzerine inşa edilen fabrikasıyla üretime hazır hale gelerek yapılanmasını tamamlamasının ardından sektördeki yerini aldı.

Bu paralelde İLKO, 03-24 Aralık 2011 tarihleri arasında Antalya’da düzenlediği “Tıbbi Tanıtım ve Satış Temsilcisi Eğitimi” sonunda, yeni ve dinamik tıbbi tanıtım ve satış temsilcisi kadrosunu bünyesine kattı. İLKO’nun portföyünde santral sinir sistemi hastalıkları, gastrointestinal sistem hastalıkları ile allerjik rinit ve ürtiker tedavisine yönelik ilaçlar bulunuyor.

İlko İlaç Sanayi Konya Fabrikası

20 günü aşkın bir süre devam eden eğitimin ardından tıbbi mümessil olmaya hak kazananlara yönelik yaptığı konuşmada, İLKO’nun hedeflerini ve değerlerini vurgulayan İLKO İlaç Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öncel şöyle konuştu:

“Bizi hedeflerimize güçlü misyonumuz taşıyacaktır. Çünkü biz, sağlığı bireyin kendisi için olduğu kadar, bir aile meselesi olarak da görmeyi misyon ve çalışma felsefesi olarak benimsiyoruz. Bu nedenle, tüm sosyal paydaşlarımızı bir ailenin parçası olarak değerlendirerek çözümler üretiyoruz. Sizler de artık bu ailenin bir ferdisiniz. İLKO’nun hedefi Türkiye sınırlarını aşan bir Türk markası olmak ve bayrağımızı Türkiye dışındaki coğrafyalarda da dalgalandırmaktır.”

“Sağlıklı bireyler, mutlu aileler” felsefesiyle faaliyetlerine başlayan İLKO, Türkiye’deki ve dünyadaki insanların yaşam kalitesini yükseltmek için belirlediği hedeflerle global bir ilaç üreticisi olmayı amaçlıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık Bakanlığı iki farklı ürüne daha geri çekme işlemi uyguladı

İEGM yayınladığı duyurular ile "Parol Pediatrik Şurup" ve "Augmentin BID 200/28, 400/57 ve ES 600" adlı ürünlerin belirli partilerine ait...

Kapat