Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Aralık 2013, Salı 13:39

İlk özel hastane icradan satılıyor

İzmir’in ilk özel hastanesi olan Ege Sağlık Hastanesi icradan satışa konuldu. Bir bankanın icradan satışa koyduğu hastane 1997’den beri Universal Hospital Group bünyesinde yer alıyordu. İcradan satışa konulan hastane için belirlenen değer 35 milyon lira seviyesinde.

Ege Sağlık Hastanesi 1969’da İzmir’in ilk özel hastanesi olarak kuruldu. 1997’ye gelindiği ise hastane Universal Hospital Group’a satıldı.
Hürriyet’te yer alan habere göre; son dönemlerde mali sorunları ile gündeme gelen grubun çok sayıda hastanesi satışa çıkarılmıştı.

Satış sonrası Özel Universal Ege Sağlık Hastanesi ise bankanın ödenmeyen kredisi nedeni ile icradan satışa konuldu. İcraburada.com sitesinde yer alan şartnameye göre hastanenin icradan satışı yarın yapılacak. Yarınki ihalede alıcı çıkmaması durumunda satış 20 Ocak 2014’te yenilenecek. 34 milyon 175 bin lira muhammen bedel belirlenen hastane İzmir Konak’ta bulunuyor.

Edinilen bilgilere göre, bankanın Universal Hospital Group’tan olan alacağı 130 milyon lira seviyesinde. Anılan kredinin ödenmesi için 2 yılı aşkın bir süreden beri görüşmeler yürütüldü. Ancak olumlu sonuç alınamayınca hastanenin icradan satışı gündeme geldi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Primolut N Tablet 5 mg adlı ilacın geri çekme işlemi hakkında

Türk Eczacıları Birliği 'ne Bayer Türk Kimya San. Ltd. Şti.den gelen 23.12.2013 tarihli yazı ile; İlgili Firmanın ruhsatına sahip olduğu “Primolut N...

Kapat