Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Aralık 2013, Cuma 09:59

İlaç yok bahanesine ruhsat iptali geliyor

Hükümetin sağlık alanındaki yeniliklerine bir yenisi daha eklendi. 2014 yılı itibariyle piyasada bulunmayan hayati ilaçlara ruhsat iptali yolda.

Sağlıkta bir devrim daha. Hayati bakımdan kullanılması zorunlu ilaçlara ruhsat kontrolü geliyor. Akşam’da yer alan habere göre; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, başta kanser olmak üzere birtakım ilaçların temininde yaşanan sıkıntının giderilebilmesi için 2014’te bazı hayati ilaçlarda, esnek fiyat uygulaması yapılacağını belirterek, “Ruhsat almış bir ilacın, bir yıl piyasada temin edecek stoğunu yoksa o ilacın ruhsatını iptal edeceğiz” dedi.

HASTAYA SINIRSIZ İMKAN

Başta kanser ilaçları olmak üzere kimi ilaçların temininde yaşanan sıkıntılara değinen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ilkesel olarak vatandaşların, Türkiye’de ve dünyada tedavi ile ilgili tüm bilimsel imkanlardan yararlanması için tüm yolları açacaklarını söyledi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yıllık kanser vakası 14 milyona ulaştı

Dünya Sağlık Örgütü, dünya çapında kanser teşhisi konan hasta sayısının yılda 14 milyona ulaştığını açıkladı. 2012 yılı rakamlarının 2008'deki 12,7 milyon...

Kapat