Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Kasım 2011, Salı 19:32

İlaç sektörünün yenilikçi ismi Cenovapharma OTC alanında lider olma yolunda

2010 yılında müşteri odaklılık, hız, esneklik ve profesyonellik ilkeleri ile yola çıkan Cenovapharma, ikinci yılına girerken iki önemli anlaşmaya imza attı. Cenovapharma, dünyaca ünlü Amerikan “Schiff Nutrition” ve Alman “Weber&Weber” firmalarının OTC ürünlerinin Türkiye’deki münhasır haklarını elde ederek, ürünlerinin satışlarını gerçekleştirmek konusunda anlaşmaya vardı.

Cenovapharma Genel Müdürü Selim Giray gerçekleştirilen anlaşmalar ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçen sene bu zamanlarda Türkiye Pazarı’nda fırsat gördüğümüz OTC alanında araştırmalarımıza başlayarak OTC temelimizi attık. Dünyaca bilinen firmaların en üst kalitedeki ürünlerini seçmemiz, birlikte çalışacağımız fikir liderlerimiz, kapsamlı OTC birikimimiz, genç ve yaratıcı ekibimiz bu alanda yaratmaya çalıştığımız ağırlığımızın en önemli güvenceleridir.”

Eylül ayında gerçekleştirilen Sustenex ürün lansmanında tıp dünyasının önde gelen isimleri de yer aldı. Aralarında Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun da bulunduğu 5 konuşmacı Cenovapharma’nın yeni OTC ürünleri hakkında bilgiler paylaştılar.

CenovaPharma - Anlaşma: Schiff Nutrition ve Weber & Weber

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu konuşması sırasında sağlıklı yaşam ve probiyotikler hakkında konuştu. Konuşması esnasında şunları söyledi;

“Bilinçli seçilen ve doktor önerisi ile kullanılan besin desteklerinden doğru zamanda, doğru kişide, doğru yaşlarda, doğru dozlarda faydalanıldığında sağlığınız ciddi biçimde güçlenebiliyor. Bu destekler ayrıca diyabet, IBS, kalp-damar hastalıkları, menapoz ve romatizmal hastalıklar gibi kronik sorunlarda ilaçlara destek olarak da kullanılabiliyor.”

Amerika’nın dev OTC firmalarından biri olan Schiff Nutrition 1940 yılından beridir besin takviyelerin üretim, geliştirme, pazarlama ve satışı ile ilgili Amerika’da faaliyet gösteriyor. 1997 yılında kurduğu 418.000 m2‘lik üretim tesisleri ile satışlarını dörde katlama başarısını da gösteren Schiff’in 2010 cirosu 205 milyon dolar. Yalnızca Schiff® Vitamins ürün portföyünde 18’den fazla kategori, 50’den fazla ürün barındıran firmanın ana markaları içinde Move Free®, Schiff® Vitamins, MegaRed®, Tiger’s Milk®, Fi-Bar®, Sustenex® ve Digestive Advantage® bulunuyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Baştuğ: “Yılda 7 bin kişi organ beklerken ölüyor”

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yavuz Baştuğ, Türkiye'de yılda 7 bin civarında kişinin organ yetmezliğinden ve organ beklerken öldüğünü...

Kapat