Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Mart 2012, Pazartesi 19:31

İlaç sektöründe yeni bir şirket faaliyete geçiyor

Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren DMG Italia SRL firması yaptığı iş ortaklığı ile artık Türkiye’de. DMG Türkiye İlaç ve Sağlık Ürünleri Ltd. Şti. adıyla faaliyete geçen firma DMG Italia SRL’nin ürünlerini Türkiye’de sağlık sektörünün hizmetine sunacak.

DMG İlaç Türkiye’nin kurucu ortağı olan Şebnem Ünver Diker şirketin başkanlığı ve genel müdürlüğüne atanarak görevine başladı. Şebnem Ünver Diker, DMG Türkiye İlaç ve Sağlık ürünlerinin faaliyet alanlarını öncelikle Pediatri, Kulak Burun Boğaz, Göz hastalıkları, Gastroentoroloji, Ortopedi ve ağız sağlığı olarak açıkladı.

Diker, Türkiye’de uzun zamandır distributörleri aracılığı ile pazarda yer alan DMG ürünlerinin de yakında DMG İlaç ürün yelpazesi içinde yer alacağını vurguladı.

DMG İlaç Türkiye'nin kurucu ortağı Şebnem Ünver Diker

DMG İlaç Türkiye Mayıs ayından itibaren hekimleri ve eczaneleri ürünleri hakkında bilgilendirmeye başlayacak. Firma tarafından yapılan duyuruda, şirketin öncelikli hedefinin, çalışan sayısı da dikkate alınarak, ilk iki yıl içinde Türkiye ilaç sektöründe orta ölçekli firmalar arasında yer alıp sektörde benzersiz ürünleri ile söz sahibi olmak olduğu belirtiliyor.

Firma hakkında detaylı bilgiye kurumsal internet sitesi dmgturkey.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kanserde bütüncül yaklaşım

Onkolojide psikolojik desteğin önemi, Tıbbi Onkoloji Derneği tarafından düzenlenen 4. Tıbbi Onkoloji Kongresi'nde, Actavis sponsorluğunda gerçeleşen bilimsel oturumda tartışıldı.

Kapat