Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Türkiye'nin en beğenilen ilaç şirketi: Novartis 22 Temmuz 2013, Pazartesi 14:24

İlaç sektöründe bir ilk

Novartis, “iMag”i tablet kullanıcılarına sundu. Bir tablet uygulaması olan “Novartis iMag” her sayıda yepyeni konular ve hastalıklarla ilgili merak edilenler hakkında detaylı ve kapsamlı bir bilgi aktarımı sağlamayı hedefliyor. Görsel ve videolarla desteklenen dergide, Novartis’ten haberler, psikoloji ve eğitim yazıları, seyahat notları ve şehirdeki aktivitelerle ilgili bilgilere de erişilebiliyor.

İlaç endüstrisinde bir ilk olan Novartis iMag, dijital dergi formatında olması sebebiyle okurlara teknolojik, kolay erişilebilir ve kolay okunabilir bir araç sunuyor. Gün geçtikçe daha taşınabilir daha mobil hale gelen teknolojileri kullanarak hastaların hayatını kolaylaştırmayı ve sağlık konusundaki bilinci artırmayı hedefleyen Novartis,  bu amacı gerçekleştirirken okuyucuların en kolay ve rahat takip edebileceği tasarımda ve içerikte bir dergi sunmayı amaçlıyor. İçeriği Novartis tarafından hazırlanan derginin tüm video çekimleri ve içerik geliştirme süreci de Novartis tarafından takip ediliyor. Dergideki seyahat ve gezi rehberi gibi bölümlerinde bulunan yazılar Novartis çalışanları tarafından kaleme alınıyor.

Novartis  iMag ile ilgili görüşlerini aktaran Novartis Türkiye Ülke Başkanı Güldem Berkman “iMag uygulamamız her anlamda inovatif ve hasta odaklı yaklaşımımızı vurgulayan bir çalışma olması sebebiyle büyük önem taşıyor. Derginin yapılmasındaki birincil amacımız en yeni teknolojileri kullanarak teknolojinin güçlü donanımı ve geniş uygulama desteğini hastalarımızın hizmetinde kullanabilmektir” dedi. Günümüzde tablet ve akıllı telefon kullanımının her geçen gün hızla arttığını belirten Berkman, “Hareket halinde ve kısıtlı zamanlarda bile istediğiniz bilgiye hızlıca ulaşımınızı sağlamak önemli. Novartis olarak hayatınızı kolaylaştıran yeşil teknolojileri kullanarak toplumumuzu sağlık alanında bilinçlendirmeyi destekliyoruz. ” şeklinde konuştu.

Temmuz 2013 itibariyle yayınlanmaya başlayan Novartis iMag ilk sayısında  “MS’le Yaşamak” konusunu işliyor. Çeşitli terapötik alanlarda konunun uzmanlarının görüşlerini takip etmek, hasta ve hasta yakınlarının tecrübelerine ilişkin bilgi edinmek isteyen tüm okuyucuların ücretsiz olarak indirebildiği dergi Apple Store ve Google Play’den indirilebiliyor. Herkesin erişim sağlayabileceği bu dergi Apple Store’da “Newsstand” aplikasyonu üzerinden ücretsiz olarak indirilebilirken, Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden dergiye erişebiliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kurala uymayan tıp merkezine avantaj sağlanmayacak

Sağlık Bakanlığı, yönetmeliğe göre, iyileştirme şartlarını yerine getirmesi için bu yıl sonunda süresi dolacak tıp merkezi ve poliklinikleri kapatmak yerine, kalitesine göre sınıflandırma...

Kapat