Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Mayıs 2013, Cuma 14:54

İlaç harcamaları artacak

2015 yılı sonuna kadar ilaç harcamalarının %67 oranında artacağının tahmin edildiği bildirildi. Express Scripts tarafından yapılan açıklamaya göre, Amerika’da 2015 yılı sonuna kadar kanser, multipl skleroz, romatoid artrit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaç harcamalarının %67 oranında artacağının tahmin edildiği bildirildi.

Express Script’in Klinik, Araştırma ve Yeni Çözümler Kıdemli Başkan Yardımcısı Glen Stettin, bu araştırmayla gelecekte neler olabileceğini görmek istediklerini, ilaç üreticileri ve sağlık planlayıcıları için ilaç kullanım alışkanlıklarını sunarak onlar için fayda sağlayabileceklerini  söylüyor.

Yeni ve özel tedavilerle hastaların hayatlarında gerçek bir fark yarattıklarını ancak sponsorlar için maliyeti yüksek ilaçların hangileri üzerinde plan yapmanın ve karar vermenin zor olduğunu belirtiyor.

Tedavi ilaçları arasında muhtemelen önümüzdeki üç yıl içinde en büyük yüzdelik artışın Hepatit C ilaç harcamalarında olacağı öngörülüyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Dünya Sağlık örgütü çağrıda bulunuyor

Dünya Sağlık örgütü (DSÖ), yeni koronavirüs vakaları görülen ülkelere bilgi paylaşımı çağrısında bulundu. Örgüte göre şu ana dek dünya çapında koronavirüsten...

Kapat