Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Şubat 2014, Pazartesi 14:38

Jintong elektrostatik tansiyon hastalarının kullanımına sunuldu

10 yıl izlemeye alındıktan sonra Türkiye de Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihazlar yönetmeliğine uygun olarak belgelendirilip tansiyon hastalarının kullanımına sunuldu.

Tansiyon hastaları tarafından merakla beklenen ve etkisi bilimsel olarak kabul edilen jintong sinir uyarıcı tansiyon düzenleyici tıbbi cihaz 10 yıl izlemeye alındıktan sonra Türkiye de Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihazlar yönetmeliğine uygun olarak belgelendirilip tansiyon hastalarının kullanımına sunuldu.

Klinik test çalışmaları ile etkisi kanıtlanmış
Alman bilimadamlarının Tıpta büyük buluş olarak nitelendirilen elektro akupunkturu tıbbın hizmetine sunmasının ardından 20 yıl önce başlayan bilimsel çalışmalar meyvesini verdi. 6’sı üniversite hastanesi olmak üzere dünyada saygın toplam 14 farklı hastane de binlerce veri üzerinde yapılan klinik test çalışmalarında jintong Elektrostatik sinir uyarıcı tıbbi cihazın yüksek ve düşük tansiyonu düzenlemede şaşırtıcı bir şekilde başarılı olduğu açıklandı.Yapılan bilimsel test çalışmaları Aralarında ABD, Avustralya, Japonya, Türkiye gibi ülkelerinde bulunduğu birçok ülkenin sağlık bakanlıklarıyla paylaşıldı.

İsveç ruhsatlı cihaza ödül üstüne ödül
Avrupa birliği tam kalite güvence sistemi EEC tıbbi cihaz belgesini almaya hak kazanan jintong sinir uyarıcı tıbbi cihaz ayrıca ABD, Fransa ve İsviçre’de icatlar ve buluşlar alanında başarı ödüllerine layık görüldü.

Uzmanlar cihaz hakkında ne diyor ?
Cihazı kendi hastalarında kullanan ve yüksek derecede başarılı sonuçlar elde eden Doç.Dr Nuri Haksever ve Uzm.Dr.Hakan Yalman gibi önemli tıp uzmanları yaptıkları açıklamalarda; Yüksek tansiyonun kontrol altına alınmadığında sinsi bir katile dönüşebileceğini yada kişiyi ömür boyu felç bırakabileceğini, günümüzün ağır yaşam şartlarında başta sinir, stres ve yanlış beslenme gibi nedenlerin tansiyon rahatsızlığına sebebiyet verdiğini, hekimler olarak bazen kontrol altına almakta zorlandığımız tansiyonun böyle bir mekanizma ile düzenlenebilmesinin büyük bir başarı olduğunu, ilaç içermeyen ve vücuda hiçbir şey enjekte etmeyen bu özel tıbbi cihazın kullanılması durumunda milyonlarca tansiyon hastasının yaşadığı Türkiye’de büyük yararlar sağlayacağını ifade ediyorlar.

Cihazın kullanımı çok kolay
Her yaşta hastanın evde,işte,yolda kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanan özel cihaz, sol bileğe takılarak sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılması yeterli oluyor. Geleneksel ve modern tıbbın ortak çalışması sonucu geliştirilen ve Elektro akupunktur prensipleriyle çalışacak şekilde dizayn edilen Tıbbi cihaz jintong, bilekteki median sinirlerini etkili bir şekilde uyarıyor ve gerekli yerlere uyarı sinyalleri göndererek yüksek yada düşük kan basıncını kolay bir şekilde düzenleyebiliyor.

Cihaz Türkiye’de satışa sunuldu
Yapılan klinik test çalışmalarında, migren, baş dönmesi, düzensiz kalp atışı, kulak çınlaması gibi durumlarda da ayrıca fayda sağladığı tesbit edilen Tıbbi cihaz Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tıbbi cihazlar mevzuatına uygun olarak belgelendirilip gerekli bildirimler yapılarak Tansiyon hastalarının kullanımına sunuldu. Ayrıntılı bilgi için www.jintong.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İlaç satışları 19 milyar dolara ulaşacak

Deloitte’un ‘2014 Yılı Küresel: Değişen Pazarda Esneklik ve Yeniden Keşif’ adlı araştırma raporu yayınlandı. Raporda, küresel sağlık ve ilaç piyasasında...

Kapat