Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Nisan 2014, Perşembe 14:40

İEİS Olağan Genel Kurulu sonuçlandı

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) Olağan Genel Kurulunda Nezih Barut yeniden Yönetim Kurulu başkanlığına seçildi.

Abdi İbrahim’den yapılan açıklamaya göre, İEİS’in Olağan Genel Kurulunda Nezih Barut bir dönem daha Yönetim Kurulu başkanlığına, Ali Arpacıoğlu ise başkan yardımcılığına seçildiler.

Açıklamada Sendika Genel Kurulunda yaptığı konuşmaya yer verilen Nezih Barut, “Bu sene, sendikamızın 50. kuruluş yıl dönümü. Öncelikle 50 yıllık köklü bir sektör kuruluşunda görev yapıyor olmaktan büyük kıvanç duyduğumu belirtmek istiyorum. Sendikamız kurulduğu günden bugüne ülkemizin daha güçlü bir ilaç endüstrisine kavuşması yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Endüstrimizin son 50 yılda yaşadığı yapısal gelişim ve değişimlerde, şüphesiz Sendikamızın rolü ve katkıları çok büyük” değerlendirmesinde bulundu.

Barut, konuşmasında Türkiye ilaç endüstrisinin gerekli iklim sağlanırsa, mevcut birikimini, dünyanın önde gelen ilaç üreticilerinden ve ihracatçılarından birisi konumuna gelmek ve Ar-Ge yetkinliğini artırmak için kullanabileceğine inandıklarını belirtti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hemşire açığı artıyor

Sağlık sektöründe nitelikli çalışan yetersizliği sorunu devam ediyor. Yenibiris.com’un, 21-28 Nisan arasında kutlanan Ebeler Haftası dolayısıyla yaptığı incelemeye göre, bu...

Kapat