Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Haziran 2011, Çarşamba 18:44

HP, sağlık hizmetlerini kolaylaştıracak yeni çözümlerini açıkladı

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu, hastaneye yeniden yatış oranlarını azaltmayı, hasta deneyimlerini iyileştirmeyi ve kâğıt yoğunluklu iş akışlarını otomatik hale getirerek daha iyi sonuçlar elde etmeyi hedefleyen sağlık sektörü çözümlerini açıkladı. Bu kapsamda, HP, Sağlık Kuruluşları için "Exstream"i, Sağlık Hizmetleri için de "Dağıtılmış İş Akışı Çözümü"nü hayata geçirdi.

HP Türkiye Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu konu ile ilgili olarak, pek çok sağlık kuruluşunun hala kağıda dayalı kayıtlar ile çalıştığını, Dağıtılmış İş Akışı çözümünün, bu kuruluşlara belgeleri tarama, otomatik olarak dizin oluşturma ve elektronik sağlık kayıtlarına doğrudan ekleme yapma olanağı sağladığını belirtti.

Arzu İlhan Babaoğlu’na göre

"Hastane çalışanının yetki durumuna bağlı olarak, klinik belgeler doğrudan ilgili iş akışlarına bağlı olarak taranabilir. Tedavi noktasında daha bilinçli kararlar verebilmek için gereken kritik hasta bilgileri ve gelir döngüsünü hızlandırmak amacıyla gerekli olan bilgiler bir kez edinildikten sonra otomatik olarak dağıtılır ve kullanıma sunulur. Bu teknoloji hem dağıtılmış tarama iş akışları, hem de laboratuar raporları, X-ray, CT taramaları ve artroskopik görüntüler gibi merkezi toplu taramalarda kullanılarak tam bir "dikey" sağlık kaydı oluşturmak için kullanılabilir."

Yeni Exstream çözümü, hastalara taburcu olduklarında, onlar için özel olarak hazırlanmış bilgiler sunuyor. Bunlara, kullanacakları ilaçlara ait bilgiler ve uygulayacakları rehabilitasyon programı da dahil ediliyor.

Exstream, bir hastanenin arka yüzdeki veritabanlarından gerekli verileri çekerek taburcu belgelerini ve takip ile ilgili iletişimi oluşturuyor. Hastalar, istedikleri dili ve mesajları güvenli Web sitesi üzerinden, SMS veya e-posta ile ya da sesli mesaj ile alacak şekilde bildirim modelini seçebiliyorlar. Exstream tarafından oluşturulan taburcu belgeleri arasında, tedavi planı, yan etkiler ile ilgili bilgiler, iyileşme süreci, takip randevu programı ve sağlık uzmanlarına erişim bilgileri gibi içerikler de yer alıyor.

Babaoğlu şöyle devam etti:

"Tüm dünyada sağlık sektörü, yeniden hastaneye yatışları engelleme konusundaki süreçlere ve teknolojiyi hayata geçirme konusuna hassasiyetle odaklanmış durumda. Sorun, taburcu işlemleri ile sağlık kurumları arasındaki diğer sevk işlemlerinde oluşan eksik ve yetersiz iletişimden kaynaklanıyor. Bu durum, hastalar ile onlara bakım hizmeti verenleri, kaçırılan takip randevuları, yanlış anlaşılan tedavi planları vb. gibi risklerle karşı karşıya bırakıyor. Sağlık Hizmeti Sağlayıcıları için HP Exstream Çözümü taburcu işlemlerinde, takip randevularının hatırlatma mesajlarında ve bütün bakım planı süresince hastanın seçtiği biçim (yazılı, e-posta, hasta web sitesi, akıllı telefon vb.) ve dilde iletişimi sağlayarak veya otomatik hale getirerek doğrudan bu soruna çözüm getirmeyi hedefliyor."


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sandoz, yeni ürünü Onzyd’i doktor ve eczacıların kullanımına sundu

Sandoz, Onzyd'in kemoterapi ve radyoterapiyle indüklenen bulantı ve kusmanın tedavisi ile postoperatif bulantı ve kusmanın önlenmesinde ve tedavisinde endike olduğunu...

Kapat