Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Nisan 2012, Çarşamba 17:06

Hollandalılar Dünyagöz’ü Türkiye’nin örnek branş hastanesi seçti

Hollanda’nın önemli sağlık kuruluşlarından 17 kişilik üst düzey yönetici, Türkiye’de tek örnek branş hastanesi olarak seçtikleri Dünyagöz’ü ziyaret etti. Ziyaret sırasında Dünyagöz doktorları ile fikir alışverişinde bulunan Hollandalı heyet, branş hastaneciliği, göz sağlığında yeni teknoloji ve tedavi yöntemleri hakkında Türk meslektaşlarından bilgi aldı.

Dünyagöz’ün özellikle Avrupa’dan yüksek sayıda hasta kabul ettiğine dikkat çeken Hollandalı heyet, göz sağlığı alanında Türk doktorların çok başarılı ameliyatlar gerçekleştirdiklerini, üstelik bu ameliyatların çok daha ekonomik fiyatlarla Türkiye’de uygulandığını belirtti. Bu nedenle Avrupalı hastaların büyük bölümünün göz hastalıklarının tedavisinde bir Türk markası olarak Dünyagöz’ü tercih ettiğini dile getiren Dünyagöz Yönetim Kurulu Üyesi Selin Yıldırım Peker,

“Sürekli yeni Dünyagöz şubeleri açarak büyümemizi sürdürüyoruz. Bu büyüme, yabancı meslektaşlarımızın ilgisini çekmekle kalmıyor, burada bulunma sebebimiz de olan gelişmiş dünya ülkeleri tarafından Türkiye’de tek örnek branş hastanesi olarak seçilmemize neden oluyor.”

dedi.

Hollandalılar Dünyagöz'ü Türkiye'nin örnek branş hastanesi seçti

Selin Yıldırım Peker, Hollanda Sağlık Heyeti’nin ziyaretiyle ilgili olarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin en büyük branş hastanesi olan Dünyagöz’ün 16 yıl gibi kısa bir sürede elde ettiği başarı, yurtdışında da dikkat çekmiş; hastane işletmeciliği, tedavi yöntemleri ve teknolojisi bakımından örnek alınan hastane grubu olmuştur. Bu durum Dünyagöz Grubu olarak bizde haklı bir gurur yaşatıyor. Kaliteli hizmetimiz, hijyenik koşullarımız ve göz hastalıklarında dünya ile eş zamanlı en yeni teknolojileri uygulama çabamız sonucunda yılda 30 bin yabancı hasta hedefimizi, 2012 biterken daha da yükseltmiş olacağız.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
9. Türkiye Hemofili Kongresi İstanbul’da düzenlendi

Kongre kapsamında ve 17 Nisan Dünya Hemofili Günü nedeni ile Novo Nordisk'in katkıları ile düzenlenen basın toplantısında hemofili hastaları için...

Kapat