Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Mayıs 2009, Perşembe 19:53

Hipertansiyon Haftası’nda TKD’den önemli mesajlar

Kalp ve damar hastalıkları konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarını sistematik biçimde yürüten Türk Kardiyoloji Derneği (TKD), Dünya Hipertansiyon Günü ve Haftası nedeniyle 13 Mayıs Çarşamba günü Novartis’ in desteğiyle bir basın toplantısı gerçekleştirdi. The Marmara Otel’de yapılan toplantıda TKD Başkanı Prof. Dr. Çetin Erol, Genel Sekreter Prof. Dr. Ömer Kozan, Hipertansiyon Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Fatih Sinan Ertaş ile Basın ve Halkla İlişkiler Kurul Başkanı Prof. Dr. Hakan Karpuz konuşmacı olarak yer aldı.
 
Bu yıl Dünya Hipertansiyon Günü’nün ana konusu olan “tuz”un hipertansiyonla ilişkisini ayrıntılarıyla anlatan konuşmacılar, tuz kısıtlamasının hayati önemine dikkat çektiler. Besinlerdeki tuz değerleri üzerine de bilgilendirmenin yapıldığı toplantının ardından, üstünde hipertansiyona yönelik uyarıların bulunduğu devasa bir balon İstiklal Caddesi’nde gezdirildi.
 

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Talcid’in kutusu yenilendi

Bayer Consumer Care'in mide içeriğini nötralize ederek mukozal koruma ve iyileşme sağlayan antiasit ilacı Talcid artık yeni kutusunda.

Kapat