Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

23 Mayıs 2011, Pazartesi 18:04

Hemşirelik hizmetlerinin mükemmelliğini onaylayan “Magnet Yöntemi” Amerikan Hastanesi’nde tartışıldı

Amerikan Hastanesi, her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşirelik Haftası nedeniyle 16 Mayıs 2011 Pazartesi günü "Magnet Modelinde Yenilikler / Hemşirelikte Mükemmelliğe Doğru Sempozyumu" düzenledi. Milliyet Gazetesi Eğitim Editörü Abbas Güçlü’nün sürpriz konuk olarak yer aldığı sempozyumda magnet modelinin özellikleri ve yenilikleri, bir magnet hastanesinde hemşirelik hizmetinde mükemmelliğe yolculuk deneyimleri ve Türkiye’de magnet hastane yaklaşım modelinin ülkemiz koşullarıyla nasıl ilişkilendirileceği ele alındı.

Vehbi Koç Vakfı Başkanı Semahat Arsel ve Amerikan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Prof. Dr. Seçil Aksayan’ın konuşmaları ile başlayan sempozyum, Northern lllinois Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Aytekin, Northwestern Memorial Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Dr. Michelle Janney, Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Hizmetleri Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülseren Kocaman ve Pendik Bölge Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Uzm. Hem. Ayşen Aksoy’un konuşmalarıyla devam etti.

Amerikan Hastanesi Magnet Yöntemi

"Magnet Modeli", ABD’de hemşirelik hizmetleri bakım kalitesini mükemmelliğe ulaştırmak üzere hayata geçirilmiştir. Türkiye’de henüz uygulanmayan "Magnet Modeli", hemşirelikte en iyi eğitime ve donanıma sahip hemşireleri yetiştirmeyi, klasik hemşirelik bakımı anlayışının değişmesini, hasta bakım kalitesinin artırılmasını, kanıta dayalı uygulamalar için yüreklendirmeyi, iş doyumu düzeyini yükseltmeyi, kuruma bağlılığı artırmayı, donanımlı hemşirelerin yetişmesini, doktor ve hemşire iletişiminde mükemmelliği hedeflemektedir.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
EMA buflomedil içerikli ilaçların kullanımının durdurulmasını öneriyor

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), buflomedil etken maddesine sahip ilaçların oral formlarının birlik ülkelerinde kullanımının durdurulmasını öneriyor.

Kapat