Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Eylül 2013, Salı 11:10

Hayvan sağlığı alanında 58 milyon Euro yatırım

Ar-Ge’ye önem veren ilaç firması Boehringer Ingelheim, Taizhou China Medical City ortaklığında hayvan sağlığı alanında üretim gerçekleştirecek tesisin temellerini attı. Temel atma töreni Taizhou’da China Medicine İleri Teknoloji Geliştirme Alanı’nda düzenlendi. 58 milyon Euro değerindeki yatırımla hayata geçirilen tesis, veteriner aşıları üretiminde Asya’da bir lider olacak. Tesisin, Haziran 2015’de bitirilmesi ve ülkede 200 kişiye iş olanağı yaratması bekleniyor.

Boehringer Ingelheim Yönetim Kurulu üyesi ve Hayvan Sağlığı alanından sorumlu Dr. Joachim Hasenmaier, “Çin, dünyadaki en önemli hayvan sağlığı pazarlardan birisine sahip. Bu projeyle, Çin’de aşı alanında tüm değer zincirini temin ettiğimize dair sözümüzü yerine getiriyoruz.” dedi. “Taizhou China Medical City, sağlam bir yatırım ortamı ve son derece nitelikli çalışanlarıyla Boehringer Ingelheim için ideal bir ortak olarak kendini kanıtlıyor. Bu proje, Çin’deki sürekli yatırım sözümüzün altına imza atıyor.” diyerek sözlerine devam etti.

Hayvan Sağlığı sektöründe yaklaşık 60 yıllık bir tecrübeye sahip olan Boehringer Ingelheim, 2012’de hayvan sağlığı alanında Çin’deki uluslararası ilaç şirketleri arasında ilk üçte yer aldı. Bu ortaklıkla, Boehringer Ingelheim hayvan sağlığı alanındaki ileri teknolojisini Çin’e tanıtmayı ve ülkedeki Hayvan Sağlığı sektörünün gelişmesini hızlandırmayı amaçlıyor.

Taizhou Belediyesi Daimi Kurul üyesi ve China Medical City Başkanı Lu Chunyun, “Boehringer Ingelheim, Dünya hayvan sağlığı sektöründe lider bir şirket.  Taizhou China Medical City, ülkenin ulusal derecede ileri medikal teknolojiye sahip bir gelişim bölgesi. Bu işbirliği güçlü bir sinerji ortaya çıkaracaktır.” dedi.

Dr. Hasenmaier, “Boehringer Ingelheim’ın vizyonu, Çin’deki hayvancılık için güvenilir bir iş ortağı haline gelmektir. Hayvan sağlığı, reçeteli ilaç, insan sağlığı ve biyoeczacılık gibi önemli stratejik alanlarımızla Çin’e daha çok sağlık getirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bilim İlaç’ta pazarlama direktörlüğü görevine yeni atama

Bilim İlaç’ta kardiyoloji, diyabet, merkezi sinir sistemi ve akut ekiplerden sorumlu Pazarlama Direktörlüğü görevine Ecz. Kerim Azizlerli atandığı bildirildi. İstanbul...

Kapat