Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Şubat 2014, Cuma 00:11

Hastalar havadan taşındı

Sağlık Bakanlığı, hava ambulansı filosunu her geçen gün büyütüyor. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun, Sağlık Bakanlığı’nın 2013 yılında sahip olduğu tam donanımlı 3 turbojet ambulans uçağı ile 443 saat uçarak yurt dışından 75 Türk vatandaşını tedavi için Türkiye’ye getirdiğini söyledi.

ORGAN DA TAŞINDI

Ambulans uçakların ve helikopterlerin bugüne kadar verilen görevleri başarı ile yerine getirerek pek çok vatandaşın hayatını kurtardığını ifade eden Coşkun, ‘Sağlık Bakanlığı’nın bünyesinde hizmet veren tam donanımlı ambulans uçakları geçtiğimiz yıl yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplam 3991 saat uçarak 1554 hasta ve organı bir yerden bir yere en kısa sürede ulaştırdı. Yeni Şafak’ın haberine göre; Daha çok yurtiçinde hizmet veren ambulans helikopterleri ise bir yılda 4326 saat uçarak, 2047 hasta vatandaşı ve organı önceden belirlenen hastanelere ulaştırdı’ dedi. Coşkun Bakanlığın 2014 yılında hizmetlerine 17 tam donanımlı ambulans helikopterle devam edeceğini söyledi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bayer’in simülasyon programı Simcase İnvaziv Türkiye turunda

Kardiyoloji alanında alışılmış uygulamaların dışına çıkarak, uzun vadeli değer yaratmayı amaçlayan Bayer, Türkiye’de Kardiyoloji alanında edinilmesi gereken tüm cerrahi yöntemlerin...

Kapat