Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Eylül 2013, Cuma 11:35

Hareket Hayattır” yarışması başvuru süresi uzatıldı

Türkiye Romatoloji Derneği’nin romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarının karşılaştıkları hareket zorluklarına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği “Hareket Hayattır” fotoğraf yarışmasına başvuru süresi 30 Eylül 2013’e uzatıldı.

Romatoid artrit (RA) ve ankilozan spondilit (AS) hastaları hareket kısıtlılığı nedeniyle gündelik hayatlarında büyük zorluklar ve engellerle karşılaşıyor. Türkiye Romatoloji Derneği, bu zorluklara ve genel olarak hareket kısıtlılığının yarattığı engellere dikkat çekmek amacıyla, 2010 yılından beri fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bu yıl, “Hareket Hayattır” temasıyla düzenlenen yarışmaya, İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Romatoloji ABD Öğretim Üyesi ve Türkiye Romatoloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Hamuryudan ile birlikte Mustafa Altıoklar, Muammer Yanmaz, Mehmet Turgut ve Koray Peközkay gibi tanınmış isimler de jüri üyesi olarak katılacak.

YARIŞMA HASTALARA DA AÇIK
Geçtiğimiz yıllarda hekim ve hemşirelerin katılımıyla gerçekleştirilen yarışma bu yıl hastaların da katılımına açık olacak. Hareket Hayattır Fotoğraf Yarışması 2013’te romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarının hayatlarındaki engeller hasta, hekim ve hemşire olmak üzere üç farklı bakış açısından yansıtılacak. Yarışmada bu 3 kategoride birinci olan çalışmaların sahipleri 2 bin TL değerinde fotoğraf ekipmanı hediye çeki kazanacak.

Daha fazla bilgi almak ve başvurmak için harekethayattir2013.com adresi ziyaret edilebilir.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye ve İsrail'e yeni Başkan
Novartis, hücre tedavisi portföyünü artırmak için anlaşma imzaladı

Novartis, hücre tedavisi portföyünü artırmak için yeni anlaşma yaptığını açıkladı. İsviçre merkezli ilaç firması Novartis, yenilikçi hücre tabanlı tedavilerin geliştirilmesini...

Kapat