Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Haziran 2014, Perşembe 16:09

Hacı adaylarına corona virüsü broşürü hazırlatıldı

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun koruyucu hekimliğe çok önem verdiğini belirtti.

Hasta olmadan önce hastalığı önlemede Türkiye’nin, vatandaşlarına yardımcı olan ülkelerin başında geldiğini ifade eden Hatipoğlu, şunları kaydetti:

“Bunlara örnek olarak da obezite, sigara ve nargile ile mücadele, okullarda çocuklarımıza uygulanan sağlık taramaları, kızamık ve polio (felç) aşı kampanyalarını göstermek mümkün. Genel Müdürlüğümüzce, başta Hac vazifesini yerine getirecek hacılarımız olmak üzere, bölgeye gidecek vatandaşlarımızı MERS-CoV hastalığı hakkında bilgilendirmek ve nasıl korunmaları gerektiğini göstermek için bilgilendirme broşürü hazırlandı. Broşürde, hastalığın dünyada görüldüğü yerler, yolcular için riskleri ve seyahat dönüşü öneriler hakkında bilgiler yer alıyor. Ayrıca vatandaşlarımız herhangi bir sağlık problemi durumunda 7 gün 24 saat hizmet veren (212) 444 77 34 numaralı Seyahat Sağlığı Danışma Hattı’nı arayıp, yararlanabilirler.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sandoz “Gülen Hasta” ile diyabet konusunda bilgilendiriyor

Sandoz, diyabet hastalığıyla ilgili güncel ve önemli bilgilere rahatça ulaşılmasını sağlayan bir web sitesi projesine imza attı. Diyabet hastalarının tüm...

Kapat