Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Nisan 2011, Salı 18:12

GSK onkoloji biriminde yeni bir yapılanmaya gidiyor

Geliştirdiği yenilikçi ilaç ve aşılarla yaşam kalitesini yükselten dünyanın önde gelen araştırmacı ilaç firmalarından GlaxoSmithKline (GSK), onkoloji alanındaki çalışmalarını günün değişen ihtiyaç ve dinamiklerine daha uygun bir şekilde yürütmek üzere yeni bir yapılanmaya geçti. 2009 yılında alınan stratejik karar çerçevesinde, GSK’nın –Gelişen Pazarlar Asya Pasifik bölgesinde uygulanması planlanan yeni yapılanma için GSK Türkiye çalışmalarını tamamlayarak uygulamaya başladı. Onkoloji Saha Yöneticiliği kadrolarına ilk atamalar yapıldı.

Bu çalışmalar kapsamında kilit müşteri yönetimi, müşteri ilişkileri, planlama, müzakere ve ikna becerileri gibi konularda düzenlenen çalıştaylarla saha teşkilatına "saha yöneticiliği" felsefesi aşılanması için gayret gösteriliyor.

Türkiye’de kanser vakası sıklığı artarken, bu hastalığa karşı mücadelede fark yaratabilen son derece hızlı bilimsel gelişmeler yaşanıyor. Ancak yeni kanser ilaçlarının ruhsatlandırılma süresi diğer ilaçlardan daha fazla sürebiliyor. Bu bakımdan onkoloji, kendine özgü yapısal dinamiklere ve ihtiyaçlara sahip bulunuyor. Sektörde, onkoloji alanında halen var olan Tanıtım Uzmanı ve MSA pozisyonlarına ek olarak oluşturulan Saha Yöneticiliği ile GSK bu ihtiyaçları daha etkin bir şekilde karşılayabilecek.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Parkinson hastalığı ile ilgili herşey tek adreste

11 Nisan Dünya Parkinson Günü'nde hayata geçen www.parkinson.info.tr Parkinson hastaları ve hasta yakınlarına hastalıkla ilgili bilgilerin kapısını açıyor.

Kapat