Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Şubat 2014, Salı 14:47

GSK Kafkasya Bölgesini Türkiye’den yönetecek

GlaxoSmithKline (GSK)’nın yeni operasyon bölgesi MENA/CIS oluşumundaTürk yöneticilerin sorumluluk alanı genişliyor. Yeni atamalar kapsamında, GSK Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak görev yapan Emin Fadıllıoğlu Türkiye ve Kafkasya Bölgesi’nden sorumlu Başkan Yardımcısı ve Bölgesel Genel Müdür oldu.

Emin Fadillioglu1

2014 yılında, Ortadoğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki operasyonlarını yeniden düzenleyerek,  Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Ukrayna’dan oluşan MENA/CIS isimli yeni bir bölge oluşturan GSK’nınglobal yapılanmasında Türk yöneticilerin aktif rolü dikkat çekiyor. GSK’nın yeni bölgesel yapılanmasında Türk yöneticilere olan güvenin bir göstergesi olarak, 2012 yılından beri GSK Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yapan Emin Fadıllıoğlu Türkiye ve Kafkasya Bölgesi’nden sorumlu Başkan Yardımcısı ve Bölgesel Genel Müdür olarak atandı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan ve yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde tamamlayan Fadıllıoğlu kariyerine Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde doktor olarak başladı. Sonrasında Abbott bünyesinde Avrupa, Asya-Pasifik, Japonya, Kanada ve Türkiye’de görev yapan Fadıllıoğlu, GSK Türkiye’ye başlamadan önce Abbott Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görev yaptı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
HIV aşısının ilk testleri “şaşırtıcı” derecede iyi

Brezilya'daki Sao Paulo Üniversitesi'nden bilim adamları, HIV virüsüne karşı üzerinde çalışılan yeni aşının hayvanlar üzerinde denendiğini ve ilk testlerin "şaşırtıcı...

Kapat