Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

15 Ocak 2014, Çarşamba 11:43

GSK, iletişim danışmanı olarak Edelman Türkiye’yi seçti

Sağlık devi GSK, iletişim danışmanı olarak Edelman Türkiye’yi seçti. Sağlık çözümleri konusunda dünyanın en büyük şirketi olan GSK stratejik iletişim danışmanı olarak Edelman Türkiye ile anlaştı.

2012 yılının Nisan ayında Türkiye’de faaliyete başlayan Edelman, müşteri portföyünü genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Visa Europe ve Allianz gibi dev markaları portföyüne ekleyen Edelman Türkiye, 2014 yılına girerken, tutkusu sağlık çözümleri konusunda dünya liderliği olan GlaxoSmithKline’ın (GSK) iletişim danışmanlığını üstlendi.

Türkiye’yi bölgesel bir merkez yapmak amacıyla 30 ülkeden oluşan GSK MEA (Orta Doğu, Afrika) Bölgesi’nin merkezini İstanbul’a taşıyan GSK, Türkiye’nin ilaç ve aşı Ar-Ge’si ve üretimindeki büyük potansiyeline olan inancı doğrultusunda, yeni yatırımlara da destek veriyor. GSK, Ar-Ge’nin yanı sıra üretim yatırımı ile orta vadede Türkiye’nin ihracat potansiyeline katkı sağlamayı amaçlıyor.

İletişim danışmanlığı şirketi Edelman, verdiği hizmet kalitesi, sunduğu projeler ve var olan müşteri portföyü ile dünyanın bir numaralı sağlık danışmanlığı şirketi olarak anılıyor. 30 yıl önce kurduğu sağlık bölümü ile Edelman bugün, dünya genelinde sağlık konusunda uzmanlaşmış 550 profesyonel ile sağlık iletişimi alanında sektöre liderlik ediyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Doktorlar hastanın bacağından altın çıkardı

Bacağında şiddetli eklem ağrılarıyla doktora giden bir kadının derisinin altında ufak boyutlarda yüzlerce altın akupunktur iğnesi bırakıldığı ortaya çıktı. 65...

Kapat