Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Ocak 2012, Salı 16:02

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çocuk poliklinikleri hizmete açıldı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çocuk acil ve çocuk polikliniği dün (09.01.2012, Pazartesi) açıldı. Açılışa, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamit Okur, İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ali Rıza Odabaş ile davetliler ve hastane çalışanları katıldı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu törende yaptığı konuşmada, 40 yıldır hizmet veren Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yıkılacağını ve yerine 800 yataklı modern bir hastane yapılacağını bildirdi. Mutlu, yeni hastane için şu anda proje çalışmalarının devam ettiğini, bu çalışmanın Mart ayında biteceğini söyledi.

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin çocuk poliklinikleri hizmete açılışı - Ali İhsan Dokucu

Törende konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu da bugünkü açılışın sağlıkla ilgili dev yatırımların ilk işareti olduğunu söyledi. 2012 yılının sağlık yatırımları açısından atılım yılı olacağını belirten Dokucu, 2015 yılına kadar İstanbul’daki tüm kamu hastanelerinin yenileneceğini ifade etti. Dokucu,

“Sağlık ihtiyacı devamlılık arz ettiği için bu alandaki yatırımlar bitmez, bitmeyecektir. Bu nedenle hastane yapmaya devam edeceğiz”

dedi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ali Rıza Odabaş ise daha önceden çocukların hastanenin bodrum katında tedavi gördüğünü belirterek,

“İlk önce çocuk polikliniklerini yaptık. 28 odalı bir çocuk polikliniği, 880 metrekare kapalı alanı var. Oldukça sağlam bir polikliniğimiz oldu.”

dedi.

Kardiyolojiden onkolojiye 13 çocuk polikliniği bulunuyor

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Çocuk Polikliniği 880 metrekare kapalı alandan oluşuyor. Çocuk poliklinik binasında alerji, endokrin, hematoloji, kardiyoloji, nefroloji, nöroloji, onkoloji, ortopedi, cerrahi, üroloji, çocuk kontrol polikliniği, romatoloji ve immünoloji poliklinikleri bulunuyor. 28 odalı çocuk polikliniğinde 6 hemşire, 3 diğer sağlık personeli ve 4 bilgi işlem personeli çalışıyor.

Hastanenin Çocuk Acil Polikliniği ise 402 metrekare kapalı alandan oluşuyor. Poliklinikte, 12 çocuk acil müşahede yatağı, 4 çocuk acil muayene baskı, 10 monitör, 2 mobil vital monitör ve 5 diagnostik set bulunuyor. Bölümde 12 hemşire ve 6 bilgi işlem personeli görev yapıyor.

Çocuk polikliniği ve çocuk acil bölümlerinde 40 uzman çocuk doktoru, 41 asistan çocuk doktoru olmak üzere toplam 81 doktor hizmet veriyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nde artık Alvimedica’nın da imzası var

Birleşmiş Milletler tarafından benimsenen 10 temel ilkeyi iş dünyanın ortak paydası haline getirmeyi hedefleyen BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nde artık Alvimedica'nın...

Kapat