Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

GSK'da yeni Bölgesel Medikal Direktör 12 Temmuz 2013, Cuma 14:00

Glaxo’dan Çin hükümetinin ağır suçlamasına yanıt!

Çin hükümeti, İngiltere’nin en büyük ilaç üreticisi GlaxoSmithKline’ın bazı üst düzey yetkilileri hakkında rüşvet ve vergi usulsüzlükleri nedeniyle soruşturma başlatıldığını açıklamıştı. Bu açıklamaya istinaden GlaxoSmithKline resmi açıklamada bulundu.

Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadan haberdar olmuş bulunuyoruz.

Bu açıklama, yürütülmekte olan soruşturmanın spesifik özelliği hakkında Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından yapılan ilk resmi açıklamadır. GSK olarak, bu açıklama ile gündeme gelen iddialara ilişkin kamu otoriteleri ile her türlü işbirliğine açık olduğumuzu belirtmek isteriz.

Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde, her türlü yolsuzluk ve rüşvet iddialarını ciddiyetle ele almak kurumsal iş kültürümüzün ayrılmaz bir parçasıdır. Kurumsal iş kurallarımıza uygunluğu açısından tüm iş süreçlerimiz düzenli olarak denetlenmektedir. Bu çerçevede Çin Halk Cumhuriyeti’nde mevcut işlerimiz de denetlenmiş ve doktorlara veya kamu çalışanlarına yönelik herhangi bir yolsuzluk veya rüşvet girişimi izine rastlanmamıştır. Ancak herhangi bir biçimde, böylesi bir girişimin kanıtlarının belgelenmesi durumunda, her türlü uygun tedbirler tarafımızdan ivedilikle alınacaktır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kadınlar kalp sağlığını göz ardı ediyor

Prof. Dr. Gökhan İpek, “Dünyada en çok erkeklere bypass yapıldığı söyleniyor ama bu kadınlar göz ardı edildiği içindir. Türk toplumunda...

Kapat