Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Temmuz 2013, Çarşamba 10:18

Glaxo: “İddialar utanç verici”

Pharmalive’de yer alan habere göre; ülkedeki faaliyetleri ile ilgili olarak Çin’de hükümet yetkilileri tarafından devam eden soruşturmaya yanıt olarak, Glaxosmithkline pazartesi günü şu açıklamayı yayınladı:

Üçüncü taraf bireyler ve kuruluşlar tarafından hileli davranış ve görevi kötüye kullanmaya dair ciddi iddialarla karşı karşıya kalıp derin endişe ve hayal kırıklığına uğradık.

Böyle bir davranış karşısında GSK sistemlerinin, yönetim prosedürlerinin, değerlerinin ve standartlarının bir ihlali durumunda göstereceğimiz tolerans sıfır olacaktır.

GSK yolsuzlukla mücadele için Çinli yetkililerle birlikte çalışmayı arzuluyor. Ancak bu iddialar utanç verici. Bu yeni iddiaların karşısında açılan soruşturma için Çinli yetkililerle tam bir işbirliği yapılacaktır. Soruşturmanın sonucuna göre gerekli tüm önlemler alınacaktır.

Biz de Çinli  yetkililerin sağlık sektöründeki reformları ve çabalarını desteklemek ve Çin’de hastaların yararına çalışmak için onlarla çalışmak için hazırız.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Nöbetçi eczaneye daha fazla ücret

Almanya'daki eczaneler bundan böyle nöbetçi olarak görev yapmaları durumunda daha fazla ücret alacak. Eyaletler Meclisi’nde kabul edilen yasaya göre bundan...

Kapat